#SOCHO22 | Zgrupowanie w Sochocinie za nami

Letni obóz przygotowawczy Rakowa Częstochowa dobiegł końca. Zespół trenera Marka Papszuna ma za sobą blisko dwa tygodnie ciężkiej pracy oraz cztery mecze kontrolne.

Zgrupowanie w Sochocinie było kluczowym etapem przygotowań do nowego sezonu, który dla Rakowa rozpocznie się już 9 lipca w Poznaniu, gdzie zagramy o Superpuchar Polski z Lechem. Krótki okres przygotowawczy sprawił, że obóz był niezwykle intensywny stał pod znakiem ciężkiej pracy, której podczas jedenastu dni zgrupowania było bardzo dużo. - Wszyscy czują zmęczenie, ale to dobrze, bo to oznacza, że ten okres naprawdę przepracowaliśmy sumiennie i czas spędzony na obozie wykorzystaliśmy do maksimum - mówił na koniec zgrupowania Igor Sapała.

 

Nasza drużyna, podobnie jak inne zespoły przygotowujące się do sezonu, musiały mierzyć się w ostatnim okresie z dużymi upałami. - Dwa sparingi w pogodzie, która jest trudna do rozgrywania meczów piłki nożnej, ale to też kształtowanie siły woli i charakterów na zmęczeniu, bo to zmęczenie było widoczne - mówił po sparingach z Wisłą Płock trener Marek Papszun.

 

Kup karnet i wspieraj Raków w nowym sezonie!

 

Podczas obozu nasza drużyna rozegrała cztery wartościowe mecze kontrolne, z których trzy kończyły się zwycięstwem. Pierwszym sparingpartnerem częstochowian była Lechia Gdańsk. W spotkaniu rozgrywanym w Ostródzie wygraliśmy 2:1 po trafieniach Waleriana Gwilii oraz Iviego Lopeza. W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z beniaminkiem I ligi - Chojniczanką Chojnice. Wicemistrzowie Polski wygrali 5:1, a na listę strzelców wpisywali się Vladyslav Kochergin, Wiktor Długosz, Mateusz Wdowiak oraz dwukrotnie Vladislavs Gutkovskis. W ostatnim dniu zgrupowania rozegraliśmy natomiast podwójny test-mecz z Wisłą Płock. Pierwszy z nich zakończył się naszą wygraną 3:0 po dwóch bramkach Iviego Lopeza i jednym trafieniu "Gutka". W drugim starciu w takim samym stosunku zwyciężyła Wisła. 

  

Na zgrupowaniu w Sochocinie pojawiło się łącznie 29 zawodników. Od początku z drużyną przebywali nowi gracze - Stratos Svarnas oraz Fabian Piasecki. W trakcie obozu do treningów dołączyli Pedro Vieira, który w ostatnich miesiącach trenował i rozgrywał mecze w zespole rezerw, z którym wywalczył awans do III ligi oraz Jordan Courtney-Perkins, który pierwsze tygodnie czerwca spędził na zgrupowaniu reprezentacji Australii do lat 23. W meczach sparingowych trener Marek Papszun skorzystał natomiast z 26 zawodników. Na boisku nie pojawili się Tomáš Petrášek oraz Marcin Cebula, którzy rehabilitują się po przebytych kontuzjach, a także Andrzej Niewulis, który nie pojechał na obóz i trenował indywidualnie. W ostatnim sparingowym spotkaniu zabrakło również Vladyslava Kochergina,, który nabawił się urazu. 

 

Medaliki do treningów wrócą w najbliższy poniedziałek, kiedy to rozpoczną ostatnie przygotowania do sobotniego meczu z Lechem Poznań.

 

Poniżej prezentujemy kulisy zgrupowania:

 

 

#SOCHO22