Solidarna obniżka wynagrodzeń w Rakowie Częstochowa

Zarząd RKS Raków Częstochowa SA doszedł do porozumienia z piłkarzami pierwszej drużyny i sztabem szkoleniowym na czasowe obniżenie wynagrodzeń w związku z pandemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek ligowych.

- Redukcją objęci zostali zawodnicy, sztab szkoleniowy i Zarząd Klubu. Rozmowy od samego początku odbywały się w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Jestem wdzięczny drużynie i trenerom za profesjonalizm, który towarzyszy im nie tylko na boisku, ale jak widać także poza nim - powiedział prezes Rakowa, Wojciech Cygan

 

Propozycję obniżenia wynagrodzeń zaakceptowali wszyscy piłkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego. W rozmowach z Zarządem Klubu brała udział Rada Drużyny. 

 

- Wszyscy jesteśmy jedną drużyną. Dotyczy to nie tylko pracy zespołowej na boisku, ale także poza nim. Od momentu, w którym zawieszono rozgrywki PKO Ekstraklasy, wiedzieliśmy, że obniżki będą konieczne i rozmawialiśmy o tym we własnym gronie. Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za Raków i naturalne było dla nas to, że pomożemy Klubowi - wyjaśnił kapitan drużyny Tomas Petrasek. 


- Po raz kolejny jestem dumny z postawy, jaką zaprezentowali piłkarze i sztab. Mimo gotowości do gry i nieprzerwania pracy, wykazali się empatią i zrozumieniem. Okazaliśmy solidarność i jedność z Klubem w tym trudnym momencie. Gratuluję postawy wszystkim zaangażowanym w ten proces i dziękuję za odpowiednie podejście - dodał trener pierwszej drużyny, Marek Papszun.

 

Porozumienie dotyczy okresu od ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego przez premiera RP Mateusza Morawieckiego.