Sonny Kittel nowym zawodnikiem Rakowa!

30-letni pomocnik, Sonny Kittel został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa! Niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2026 roku.

Nasz nowy pomocnik urodził się 6 stycznia 1993 roku w Gießen. Mierzy 179 centymetrów wzrostu. Swoje pierwsze kroki stawiał w miejscowym VfB Gießen, a następnie, w wieku 7 lat, przeniósł się do Eintrachtu Frankfurt, w którym spędził łącznie 17 lat. To właśnie w barwach tego klubu zadebiutował w 2010 roku w Bundeslidze, w której w ekipie "Orłów" zanotował łącznie 40 występów. W 2016 roku został zawodnikiem FC Ingolstadt 04, skąd po trzech latach przeniósł się do Hamburger SV, gdzie wystąpił w 140 meczach. 

 

Łącznie Sonny Kittel zagrał w 60 spotkaniach na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Na zapleczu Bundesligi zanotował z kolei 201 występów, zdobywając 57 bramek i dorzucając 60 asyst. Niemiecki piłkarz najczęściej występował w swojej karierze na pozycji ofensywnego pomocnika i lewego skrzydłowego. W swoim CV Kittel ma również występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Niemiec.

 

 

- Sonny jest uniwersalnym zawodnikiem, co pozwoli nam na różne warianty gry. W Rakowie da nam jednak najwięcej w środku pola. Liczymy, że jego piłkarska jakość oraz doświadczenie pomogą nam w walce o ambitne cele. Chcemy się rozwijać oraz budować silną i szeroką kadrę, a transfer Sonny'ego wpisuje się w ten plan - komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy. 

 

Sonny, witamy w Rakowie!

 

#KITTEL2026