Sonny Kittel wypożyczony do Western Sydney Wanderers FC

Sonny Kittel został wypożyczony do końca sezonu 2023/2024 do Western Sydney Wanderers FC występującego w australijskiej A-League.

Niemiec na Limanowskiego 83 trafił w lipcu 2023 roku. Debiut w czerwono-niebieskich barwach zanotował 26 lipca w spotkaniu z Qarabağ FK, w którym w końcówce meczu zdobył ważną bramkę dającą nam zwycięstwo. Sonny w Rakowie zanotował dotychczas 22 występy, spędzając na boisku 830 minut. Łącznie dla drużyny Mistrza Polski zdobył 4 bramki i zanotował jedną asystę.

 

- Od czasu mojego dołączenia do Rakowa odbyliśmy z Sonnym wiele rozmów o jego oczekiwaniach i o tym, jak my jako klub widzimy jego przyszłość. Obie strony były otwarte na zmianę. Teraz pojawiła się okazja do tego, by Sonny zmienił klub do lata, a on wyraził przekonanie, że chce z niej skorzystać i wylecieć do Australii razem z rodziną. Zgodziliśmy się na to i zaakceptowaliśmy ofertę wypożyczenia. Dziękujemy Sonny'emu za występy w pierwszej części sezonu, a szczególnie za pamiętną bramkę z Qarabagiem, która dała nam tyle radości – mówi Samuel Cardenas, dyrektor sportowy Rakowa.

 

Sonny, powodzenia!