SP 7 zwycięzcą Finału Wojewódzkiego XIX edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!

Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie, której reprezentację stanowili zawodnicy Akademii RKS Raków Częstochowa z rocznika 2009, wygrali Finał Wojewódzki XIX edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Nasi adepci w przekonującym stylu pokonali wszystkich napotkanych na drodze do tego triumfu rywali.

Podopieczni trenerów Patryka Kajderowicza oraz Karola Idźkowskiego w nagrodę za zwycięstwo w Finale Wojewódzkim otrzymali prawo gry w Finale Ogólnopolskim, który w dniach 29.04.2019 - 02.05.2019 odbędzie się w Warszawie. Wielki Finał tego niezwykle prestiżowego turnieju odbędzie się na Stadionie Narodowym, tuż przed finałem TOTOLOTEK Pucharu Polski pomiędzy Jagiellonią a Lechią Gdańsk.

Komplet wyników:

SP7 (RKS Raków 2009) - Będzin 9-0
SP7 (RKS Raków 2009) - ROW Rybnik 5-1
SP7 (RKS Raków 2009) - GKS Tychy 9-0
SP7 (RKS Raków 2009) - Zagłębie Sosnowiec 8-0
SP7 (RKS Raków 2009) - SMS Ruda Śląska 8-2
SP7 (RKS Raków 2009) - Górnik Zabrze 4-1
SP7 (RKS Raków 2009) - ROW Rybnik 8-0

Kiedy w październiku rozpoczynaliśmy przygodę w tym turnieju od eliminacji powiatowych, to wyznaczyliśmy sobie jeden cel, do którego krok po kroku dążyliśmy. Był nim oczywiście awans do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się Warszawie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak zaprezentowaliśmy się w Finale Wojewódzkim i z niecierpliwością czekamy na to, co wydarzy się w Warszawie. Chciałbym w tym miejscu pogratulować wszystkim zawodnikom mojej drużyny, zarówno tym, którzy grali w tym turnieju, jak i tym, którzy w nim udziału nie brali. Rywalizacja sprawia, że rozwijamy się wszyscy. Chłopcy, jako cała drużyna, ciężko pracowali na to, aby zrealizować ten cel i jest to sukces nas wszystkich. Teraz przed nami kolejny cel, którym jest awans do Wielkiego Finału, który rozegranie zostanie na Stadionie Narodowym tuż przed finałowym starciem w Pucharze Polski - powiedział po turnieju jeden z trenerów rocznika 2009, Patryk Kajderowicz.