Sparingowe zwycięstwo. Raków - GKS 3:2

Raków Częstochowa wygrał 3:2 w meczu sparingowym z GKS-em Katowice. Bramki dla Medalików zdobyli Vladyslav Kochergin, Srdjan Plavšić oraz Łukasz Zwoliński.

W sobotnim sparingu pierwszy raz w koszulce Rakowa mogliśmy oglądać Kamila Pestkę, który wrócił do gry po dłuższej kontuzji oraz Ante Crnaca, który dołączył do zespołu Medalików pod koniec okienka transferowego.

Drużyna Rakowa od początku przejęła inicjatywę i dyktowała tempo gry. Pierwszy raz groźnie zaatakowaliśmy w 9. minucie, kiedy z dystansu uderzał Gustav Berggren. Chwilę później bliski szczęścia był Milan Rundić, który strzelał głową po celnej wrzutce Sonny'ego Kittela. Dwukrotnie na posterunku znalazł się jednak golkiper GKS-u Katowice, Patryk Szczuka. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Vladyslav Kochergin, który dobrze odnalazł się w polu karnym i pewnie trafił do siatki. Dwie minuty później goście mieli rzut karny, którego nie wykorzystał Adrian Błąd, uderzając obok słupka bramki strzeżonej przez Antonisa Tsiftisa. Goście z Katowic szukali swoich okazji do wyrównania. Ta sztuka udała im się w 30. minucie meczu za sprawą Arkadiusza Jędrycha. Oba zespoły próbowały jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie, ale wynik nie uległ zmianie.

Pierwsze zagrożenie w drugiej części spotkania stworzył John Yeboah, który wypatrzył w polu karnym Bena Ledermana. Strzał "Benia" wyłapał jednak bramkarz gości. Mimo przewagi drużyny trenera Dawida Szwargi, to goście objęli prowadzenie po trafieniu Jakuba Araka. Odpowiedź Medalików przyszła jednak bardzo szybko po precyzyjnym i mocnym uderzeniu Srdjana Plavšicia z dystansu. Raków chciał pójść za ciosem. Po jednej z indywidualnych akcji tuż obok słupka uderzył Marcin Cebula. Ekipa Medalików walczyła do samego końca i po bramce Łukasza Zwolińskiego w doliczonym czasie gry wróciła na prowadzenie i nie oddała go już do ostatniego gwizdka.

Medaliki do walki o ligowe punkty wrócą w sobotę, 16 września domowym meczem z ŁKS-em Łódź.

Raków Częstochowa - GKS Katowice 3:2 (1:1)

Bramki: Kochergin 12', Plavšić 65', Zwoliński 90+' - Jędrych 30', Arak 64'

Raków: Tsiftis - Tudor, Kovačević, Rundić (46. Malamis - 87. Walczak)), Plavšić, Kochergin (46. Nowak), Berggren (46. Lederman), Pestka (81. Napieraj), Kittel (46. Cebula), Yeboah (66. Piasecki), Crnac (66. Zwoliński)