Sparingowy remis z Koroną

Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Koroną Kielce w meczu kontrolnym. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Aleksandar Kolev. Gola dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Erik Pacinda.

W sobotnim sparingu pierwsze strzały oddali zawodnicy Korony. Dwa razy niecelnie główkował Michal Papadopulos. Nasza drużyna też szukała otwierającego gola. W 19. minucie dobrze zapowiadającą się akcję Felicio Brown Forbesa niespodziewanie przerwał sędzia, uznając, że Kostarykańczyk faulował. Choć było to spotkanie kontrolne, nie brakowało w nim walki i ostrych starć. Sędzia zmuszony był do wyciągania żółtej kartki. Dziesięć minut przed przerwą groźnie ze stojącej piłki uderzył Andrija Luković. Golkiper gospodarzy z dużym trudem zbił ten strzał na korner. W odpowiedzi, indywidualną akcję niecelnie zakończył Milan Radin. Tuż przed przerwą częstochowianie mieli jeszcze jedną okazję, lecz strzał Daniela Bartla minął prawy słupek bramki Korony. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej części gry nasz zespół był bardziej zdecydowany i aktywny. W efekcie tego Czerwono - Niebiescy stwarzali o wiele więcej zagrożenia w polu karnym rywala. W 58. minucie mocny strzał Jarosława Jacha instynktownie odbił wprowadzony w 46. minucie Luka Kukić. Chwilę później to jednak zawodnicy Korony wyszli na prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Erik Pacinda. Podopieczni trenera Marka Papszuna odpowiedzieli dziesięć minut później. Dośrodkowanie Macieja Domańskiego strzałem głową wykończył Aleksandar Kolev. Dla Bułgara było to pierwsze trafienie w barwach Rakowa. Im bliżej było końca, tym częściej nasz zespół atakował. Drugiego gola szukał Luković, Babenko, a także Musiolik. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Raków Częstochowa swoje najbliższe spotkanie rozegra w sobotę, 14 września. Jego rywalem będzie Arka Gdynia. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 15:00.

Raków: Szumski - Jach, Azemović (46. Piątkowski), Kościelny, Nouvier (46. Szymonowicz), Babenko, Schwarz (32. Domański), Bartl (70. zawodnik testowany), Sapała (32. Luković), Kolev (30. Musiolik), Brown Forbes (57. Kolev)