Sparingpartnerzy Rakowa na zgrupowaniu w Turcji

Nasza drużyna przygotowuje się do rundy wiosennej w tureckim Belek. Podczas zgrupowania rozegra cztery mecze sparingowe.

Harmonogram meczów sparingowych podczas zgrupowania w Turcji:

13 stycznia - Qarabağ FK

16 stycznia - FCSB

19 stycznia - NK Olimpija Ljubljana

20 stycznia - SK Dnipro-1

 

W pierwszym meczu kontrolnym zagramy z obecnym liderem azerskiej Premyer Ligi oraz uczestnikiem fazy grupowej Ligi Europy - Qarabağ FK, który może pochwalić się między innymi 9 tytułami mistrza Azerbejdżanu. W drugim sparingu zmierzymy się z FCSB, znaną szerzej pod nazwą Steaua Bukareszt używaną do 2017 roku. FCSB to trzecia drużyna rumuńskiej ekstraklasy, która w bieżącym sezonie występowała w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA. Kolejnym sparingpartnerem podopiecznych trenera Marka Papszuna będzie lider słoweńskiej ekstraklasy, NK Olimpija Ljubljana. W ostatnim meczu na zgrupowaniu w Turcji zmierzymy się z SK Dnipro-1, który jest liderem ukraińskiej Premier Lihi oraz awansował do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy UEFA.

 

Pierwsze trzy mecze będą transmitowane na żywo w klubowych mediach społecznościowych. Ostatni sparing z SK Dnipro-1 będzie zamknięty dla widzów i mediów i nie będzie z niego przeprowadzona transmisja.

 

Zgrupowanie w Turcji potrwa do 21 stycznia. Do walki o ligowe punkty Medaliki wrócą tydzień później w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań, który zaplanowany jest na sobotę, 28 stycznia na godzinę 15:00.