#SPOTKANIEekstraKLASOWE | 1500 dzieci dopingowało Raków

Piłkarskie święto za nami! Przy Limanowskiego zameldowało się blisko półtora tysięcy dzieci i młodzieży.

W poniedziałek odbyło się pierwsze w historii Spotkanie ekstraKlasowe! Na meczu z Miedzą Legnica Medalików wspierało 1487 dzieci i młodzieży. Do tego 1358 widzów było po raz pierwszy na domowym meczu Rakowa Częstochowa.

 

Zwycięstwo Medalików z Miedzią Legnicą nie było jedyną atrakcją dla najmłodszych. Od 15:00 była czynna strefa FanZone. Tam dzieci i młodzież mogły brać udział w grach ruchowych. Trenerzy z projektu Raków 4Future przeprowadzili pokazowe treningi, który wieńczyły mecze dzikich drużyn. 

 

W strefie FanZone był też rycerz Medalik, dla któego był to debiut przed kibicami Rakowa. Klubowa maskotka pozowała do zdjęć, przybijała piątki i pozdrawiała wszystkich sympatyków Rakowa Częstochowa. Medalik nie był jednym rycerzem, który czekał na najmłodszych. W strefie FanZone odbyły się dwa pojedynki rycerskie, które stoczyli Michał Bednarski i Patryk Puzio członkowie kadry narodowej oraz uczestnicy mistrzostw świata IMCF.

 

Na chwilę przed pierwszym gwizdkiem przy trybunach pojawili się Andrzej Niewulis, Valeriane Gvillia, Xavier Dziekoński i Jakub Rajczykowski. Piłkarze rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

 

W spotkaniu ekstraKlasowym bawili się: Stowarzyszenie "Pozytywnie Aktywni", Młoda Orawa Jabłonka, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bolesława Chrobrego, Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa, Technikum STM, Technikum TEB Edukacja Częstochowa, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie, Grupa SKS Częstochowa, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Dąbrowskiej, Orliki Częstochowa, Szkoła Podstawowa nr 37 im. Jana Pawła II, UKS Akademia Sportu w Garnku, UKS Trentkiewicz Częstochowa, Victoria Częstochowa, Sportowa Częstochowa, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Częstochowie,  Niepubliczne Terapeutyczne Przedszkole "Piękny Umysł", Rzymskokatolicka Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, KS Stradom Częstochowa, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka, Zespół Szkół im. Bolesława Prusa: Technikum nr 11, Zespół Szkół w Koniecpolu, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Częstochowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka, Szkoła Podstawowa im. św. Jana de La Salle, Szkoła Podstawowa nr 34 im Aleksandr Fredry w Częstochowie, Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana de la Salle, VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie, Szkoła Podstawowa im. red. Jana Ciszewskiego w Waleńczowie,  IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie,  Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Przystanek Bardo", Szkoła Podstawowa nr 54 w Częstochowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Cisiu, Zespół Szkolny w Przyrowie, Zespół Szkół Szkolno Przedszkolny im Tadeusza Kościuszki w Ostrowach nad Okszą, 12-29 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Częstochowie, Gminny Ludowy Klub Sportowy Pogoń 1947 Kłomnice, Zespół Szkół Nr 3 w Kłobuck, ul. Ignacego Skorupki.