Sprawdzili szybkość i wydolność

W niedzielę piłkarze Rakowa wznowili treningi po dwutygodniowej przerwie urlopowej. W poniedziałek przeszli natomiast testy szybkościowo – wydolnościowe. W zajęciach wzięli udział nowi gracze, na czele z Mateuszem Kyziołem oraz Jackiem Rokosą.
W niedzielę piłkarze Rakowa wznowili treningi po dwutygodniowej przerwie urlopowej. W poniedziałek przeszli natomiast testy szybkościowo – wydolnościowe. W zajęciach wzięli udział nowi gracze, na czele z Mateuszem Kyziołem oraz Jackiem Rokosą. Letni okres przygotowawczy czerwono – niebiescy pierwotnie mieli rozpocząć w poniedziałek. Trener Rakowa Jerzy Brzęczek podjął jednak decyzję, że urlopy potrwają jeden dzień krócej i na pierwszym treningu zespół spotkał się w niedzielę. Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, a zakończyły wewnętrzną gierką. – Trening nie był zbyt forsowny i trwał nieco ponad godzinę – mówi asystent Brzęczka, Dawid Błaszczykowski. – Postanowiliśmy skrócić urlopy o jeden dzień, żeby przygotować organizmy zawodników do pierwszego dużego wysiłku, jakim są testy szybkościowo – wydolnościowe – dodał Błaszczykowski. Na niedzielnym treningu pojawili się dwaj pierwsi pozyskani przez nasz klub piłkarze: Mateusz Kyzioł oraz Jacek Rokosa. Król strzelców czwartej ligi nie musiał długo czekać na swoją debiutancką bramkę w Rakowie. W trakcie wewnętrznej gierki jego zespół pokonał „niebieskich” 2:0, a Rokosa strzelił gola. Obaj pojawili się także na poniedziałkowych testach, które odbyły się na bieżni w liceum im. H. Sienkiewicza. W grupie zawodników, którzy przechodzili badania byli także testowani przez Brzęczka: Rafał Czerwiński, Bartłomiej Grala, Dawid Nabiałek i Radosław Werner oraz juniorzy z naszego klubu. – Będziemy im się przyglądać. W najbliższym czasie podejmiemy decyzję co do ich przyszłości w Rakowie – zaznacza Brzęczek.