Srdjan Plavšić nowym zawodnikiem Rakowa!

27-letni pomocnik, Srdjan Plavšić został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa! Serb podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Nasz nowy zawodnik urodził się 3 grudnia 1995 roku w Nowym Sadzie. Mierzy 166 centrymetrów wzrostu. Swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Vojvodiny Nowy Sad, skąd w 2012 roku trafił do ČSK Čelarevo. Następnym przystankiem w karierze Serba był Spartak Subotica, z którego po roku gry przeniósł się do trzynastokrotnego mistrza Serbii - Crveny Zvezdy. W drużynie z Belgradu wystąpił w 73 meczach, notując 10 bramek i 17 asyst. W 2017 roku został piłkarzem AC Sparty Praga, w której w 101 występach zaliczył niemal identyczne liczby, co w poprzednim klubie. Po czterech sezonach Srdjan pozostał w Pradze, ale przeniósł się do Slavii. Wystąpił nawet w spotkaniu eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA przeciwko Medalikom w poprzednim sezonie. We wrześniu 2022 roku został wypożyczony do Banika Ostrava. W 27 meczach zdobył 5 bramek i zanotował 7 asyst. W swoim CV ma także występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Serbii oraz 2 w seniorskiej kadrze. 

 

- Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu szukaliśmy zawodnika na pozycję lewego wahadłowego. Liczymy, że pozyskanie Srdjana wzmocni siłę naszej drużyny i rywalizację na tej pozycji. Ma duże doświadczenie w grze w europejskich pucharach, co również ma dla nas znaczenie. Wierzymy, że jego piłkarska jakość oraz waleczność dadzą kibicom wiele radości i przyczynią się do realizacji naszych celów - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Srdjan, witaj w Rakowie! 

 

#PLAVŠIĆ2026