Środowy rywal: Chojniczanka Chojnice

W meczu 1/32 TOTOLOTEK Pucharu Polski Raków Częstochowa zmierzy się z Chojniczanką Chojnice. Zapoznajcie się z sylwetką naszego rywala.

Chojniczanka Chojnice została założona 10 marca 1930 roku. W sezonie 2017/2018 pierwsza drużyna zakończyła pierwszoligowe zmagania na trzecim miejscu, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu.

 

Aktualnym szkoleniowcem zespołu z Chojnic jest 64-letni Czech, Josef Petrik. Z Chojniczanką pracuje od 1 lipca 2019 roku. Prowadził ją w 9 meczach ligowych, zdobywając średnio 1,22 pkt/mecz.

 

Po 10. kolejkach tegorocznego sezonu Fortuna 1 Ligi, z dorobkiem 11 punktów chojniczanie plasują się na 13. miejscu w tabeli (3 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek). Ich bilans bramek to 13:16. 

 

Najskuteczniejszymi zawodnikami Chojniczanki są Bartosz Wolski, Mateusz Kuzimski oraz Krystian Wachowiak. Cała trójka zdobyła w obecnym sezonie po 2 gole.

 

Ostatnie trzy ligowe mecze podopiecznych trenera Petrika:

8. kolejka (07.09)

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1:3

(Krystian Wachowiak - Grzegorz Lech, Artur Siemaszko, Oktawian Skrzecz)

 

9. kolejka (13.09)

Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów 3:0

(Oskar Paprzycki, Mateusz Kuzimski 2x)

 

10. kolejka (21.09)

Chojniczanka Chojnice - Radomiak Radom 1:3

(Emil Drozdowicz - Maciej Górski, Leandro, Dawid Abramowicz)

 

W trakcie letniego okresu transferowego zespół z Chojnic zasilili: Andrzej Witan (Bytovia Bytów), Jan Mudra (SC Znojmo), Toni Conejo (Antequera), Michal Obrocik (Pdbrezova), Matic Zitko (Olimpia Grudziądz), Aghvan Papikyan (Olimpia Grudziądz), Bartosz Wolski (Bytovia Bytów), Mateusz Kuzimski (Bytovia Bytów).

 

Z zespołem pożegnali się z kolei: Maciej Dampc, Krzysztof Danielewicz, Piotr Grzelczak, Jeremiasz Grela, Deleu, Damian Piotrowski czy Serhii Pylypchuk.

 

W historii meczów ligowych Raków Częstochowa mierzył się z Chojniczanką Chojnice ośmiokrotnie. Dwa razy górą byli częstochowianie, trzy mecze zakończyły się remisem, a trzy razy zwyciężali chojniczanie. 

 

Ostatnie starcie pomiędzy oboma zespołami miało miejsce w 20. kolejce Fortuna 1 Ligi w sezonie 2018/2019. Wtedy po golu Szymona Lewickiego Czerwono - Niebiescy wygrali 1:0.