Stomil Olsztyn - RKS Raków 1:1 (0:1)

Raków Częstochowa zremisował w meczu sparingowym ze Stomilem Olsztyn 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Tomasz Wróbel.

Trener Marek Papszun nie mógł skorzystać z Przemysława Mizgały i Tomasa Petraska, którego zmogła choroba. Z kolei na rozgrzewce urazu doznał Adam Czerkas, a jego miejsce od pierwszej minuty zajął Tomasz Płonka.

W pierwszej części meczu stroną przeważającą byli częstochowianie. W 8. minucie piłkę w polu karnym dostał Tomasz Wróbel i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Czerwono-niebiescy próbowali podwyższyć rezultat spotkania. Bliski szczęścia był Tomasz Margol, który uderzał z dystansu, jednak tym razem górą był golkiper Stomilu.

Po zmianie stron pierwszoligowcy rzucili się do odrabiania strat i zaczęli sobie stwarzać sytuacje do remisu. Ta sztuka naszym rywalom udała się w 71. minucie, kiedy po błędzie naszych piłkarzy Patryk Kun zdobył bramkę. Do końca spotkania nie padł już żaden gol i ostatecznie pojedynek zakończył się remisem.

Raków kolejny sparing zagra w sobotę z GKS-em Katowice.

0:1 - Tomasz Wróbel 8.
1:1 - Patryk Kun 71.

Skład Rakowa:
I połowa: Czapla - Góra (30. Duriska), Sołowiej, Mesjasz, Margol, Figiel, Oziębała, Malinowski, Wróbel, Płonka, Kowalczyk (30. Mazan).
II połowa: Lis - Duriska, Sołowiej (60. Góra), Mesjasz, Mazan, Wróbel (60. Kowalczyk), Kmieć, Siedlik, Żmijewski, Płonka (71. Wojtyra), Łabojko.