Stomil Olsztyn - RKS Raków 1:3 (1:2)

Trwa zwycięska seria Rakowa Częstochowa! W meczu 11. kolejki Nice 1 Ligi czerwono-niebiescy pokonali Stomil Olsztyn 3:1. Było to czwarte kolejne spotkanie, w którym nasi zawodnicy zainkasowali trzy punkty. Gole dla ekipy spod Jasnej Góry zdobyli: Karol Mondek, Krystian Wójcik i Adam Czerkas.

Do wyjściowej jedenastki RKS-u powrócił kapitan Rafał Figiel. Z kolei Adama Czerkasa i Huberta Tomalskiego zastąpili odpowiednio Jose Embalo i Krystian Wójcik.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli czerwono-niebieskich. Już w 4. minucie spotkania w pole karne rywali wpadł Karol Mondek i mocnym strzałem pokonał Piotra Skibę. Chwilę później uderzał Figiel, golkiper olsztynian nie zdołał złapać piłki, a Embalo niecelnie dobijał. W 16. minucie było 2:0 dla Rakowa. Po wrzucie z autu piłkę w polu karnym zgrywał Andrzej Niewulis, a gola zdobył uderzeniem z bliska Krystian Wójcik. Kolejne fragmenty to dominacja częstochowian w posiadaniu piłki. Stomil sporadycznie próbował atakować i stwarzać zagrożenie po stałych fragmentach gry. W 43. minucie Łukasz Góra faulował jednego z rywali, a sędzia Konrad Kiełczewski wskazał na "wapno". Z rzutu karnego kontaktowego gola zdobył Grzegorz Lech. Do szatni Raków zszedł prowadząc różnicą jednej bramki.

Druga część gry była bardziej nerwowa. Olsztynianie z większą werwą ruszyli do ataków, jednak wiele z nich nie wynikało. Warty odnotowania jest potężny strzał wprowadzonego po przerwie Tomasza Zahorskiego, jednak był on minimalnie niecelny. Z kolei częstochowianie starali się postawić "kropkę nad i". W dwóch dobrych sytuacjach znalazł się Wójcik. Najpierw próbował z dystansu, a następnie główkował w polu karnym. W obu przypadkach górą był golkiper gospodarzy. W 75. minucie na boisku pojawił się Adam Czerkas, który zmienił Jose Embalo. I po kilkudziesięciu sekundach właśnie nasz napastnik zdobył bramkę. Dośrodkowywał z rzutu rożnego Rafał Figiel, a "Czerki" skierował głową piłkę do siatki. Wynik konfrontacji mógłby być jeszcze bardziej korzystny, jednak nasi zawodnicy nie zdołali skutecznie wykończyć kolejnych groźnych ataków.

Czerwono-niebiescy bardzo udanie kończą wyjazd na północ naszego kraju. W środę podopieczni Marka Papszuna pokonali Wigry 3:0, a w sobotę okazali się lepsi od Stomilu Olsztyn. Teraz RKS czeka przerwa. Do ligowych zmagań nasza drużyna wróci 13. października, kiedy zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

Stomil Olsztyn - RKS Raków Częstochowa 1:3 (1:2)

Bramki:
0:1 - Karol Mondek 4.
0:2 - Krystian Wójcik 16.
1:2 - Grzegorz Lech (k.) 44.
1:3 - Adam Czerkas 77.

Kartki:
37' - Daniel Mikołajewski
45' - Jakub Łabojko
45' - Rafał Figiel
50' - Paweł Baranowski
56' - Wiktor Biedrzycki