Stratos Svarnas nowym zawodnikiem Rakowa!

Pochodzący z Grecji Stratos Svarnas dołącza do Rakowa Częstochowa na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Umowa z 24-letnim obrońcą będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 11 listopada 1997 roku w Atenach. Mierzy 186 centymetrów wzrostu. Swoją seniorską przygodę z piłką rozpoczynał w AO Triglia Rafinas, skąd w lipcu 2014 roku trafił do AEK Ateny, gdzie występował w młodzieżowych drużynach. Po dwuletniej przygodzie z drużyną ze stolicy Grecji przeniósł się do AO Xanthi, gdzie wystąpił w 25 meczach. W sierpniu 2018 roku grecki obrońca wrócił do AEK Ateny, dla którego łącznie zagrał w 101 meczach, w tym 12 w europejskich pucharach. Dla swojej byłej drużyny zdobył 3 bramki. W sezonie 2021/2022 Svarnas zaliczył 14 występów. W swoim CV ma także występy w młodzieżowych zespołach reprezentacji Grecji oraz 6 w seniorskiej kadrze. 

 

 

- To mój pierwszy zagraniczny transfer. Bardzo się cieszę, że jestem w Rakowie, czyli klubie, który od początku we mnie wierzy. Chciałbym zrealizować swoje cele i osiągnąć sukcesy. Gra w europejskich pucharach to jeden z powodów tego, że tu jestem. Raków będzie próbował awansować do fazy grupowej, więc chciałbym w tym pomóc drużynie i uczestniczyć w europejskich meczach - mówi Svarnas. 

 

- Liczymy, że Stratos znacząco zwiększy rywalizację i pomoże w osiągnięciu celów sportowych w nowym sezonie. To zawodnik, który może grać na pozycji półprawego i półlewego środkowego obrońcy w naszym systemie - komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy. 

 

Stratos, witamy w Rakowie!

 

#SVARNAS2023

 

 

 

Za pomoc w realizcji nagrania dziękujemy restauracji "Pireus" w Częstochowie!