Stratos Svarnas zostaje w Rakowie!

Stratos Svarnas zostaje na dłużej w Rakowie! Klub skorzystał z możliwości wykupu zawodnika z AEK-u Ateny. Umowa z 25-letnim obrońcą będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku.

Grek na Limanowskiego 83 trafił w czerwcu 2022 roku na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Debiut w czerwono-niebieskich barwach zanotował w wyjazdowym meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA z FC Astana. Łącznie w drużynie Medalików zanotował dotychczas 33 występy. W tym czasie zdobył 3 bramki oraz zanotował 4 asysty. 

 

Przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią tego klubu przez kolejne lata. To był mój cel od czasu, kiedy tu przyszedłem. Bardzo się cieszę, że klub mi zaufał. Kibice również mi zaufali i to pokazują. Chciałbym każdego roku stawać się lepszym, więc w przyszłym chcę zagrać w fazie grupowej europejskich pucharów i doceniać to niesamowite doświadczenie - powiedział Stratos Svarnas. 

 

- Stratos udowodnił swoją wartość i stał się ważnym zawodnikiem drużyny oraz jednym z najlepszych obrońców ligi. Podpisanie wieloletniego kontraktu pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku i tworzymy bardzo dobre środowisko dla rozwoju piłkarzy. Wierzymy, że Stratos może stać się jeszcze lepszym zawodnikiem i przyczynić się do kolejnych sukcesów - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy. 

 

Stratos, gratulujemy nowego kontraktu i życzymy kolejnych sukcesów!

 

#SVARNAS2027