Sukces organizacyjny turnieju Raki Cup

W minioną niedzielę w Hali Sportowej Częstochowa odbył się turniej Exact Systems Raki Cup 2015. Zawody organizowane przez RKS Raków i Radę rodziców zespołu U-11 okazały się wielkim sukcesem organizacyjnym.

- Chciałbym bardzo gorąco podziękować osobom, które zaangażowały się w organizację tego turnieju. Była ona perfekcyjna. Trenerzy zaproszonych drużyn w rozmowach ze mną również to podkreślali i już pytali się kolejną edycję Raki Cup – komentuje trener U-11, Adam Studnicki.

Przygotowania do Exact Systems Raki Cup trwały wiele tygodni. Wykonano żmudną pracę, tak aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Zatroszczono się o to, żeby młodzi zawodnicy mieli bardzo dobre warunku do gry, a kibice mogli w komfortowych warunkach obserwować turniejowe zmagania. Kilka dni po imprezie możemy napisać, że ta sztuka organizatorom udała się w stu procentach.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny z całej Polski. Między innymi Śląsk Wrocław, Cracovia, Piast Gliwice, czy polska szkółka Juventusu Turyn.

Niestety sukces organizacyjny do końca nie przeniósł się na boisko, bowiem drużyna Akademii Raków zajęła piąte miejsce.
Ostatecznie najlepszą ekipą był Śląsk, który w finale pokonał Znicz Kłobuck (4:0). Na najniższym stopniu podium stanął Piast. Gliwiczanie w meczu o trzecie miejsce wygrali z częstochowską Victorię 3:1.