Sukces Rakowa U10 na Opalenica Cup! Jedenaste miejsce Rakowa U11

Drużyny Rakowa Częstochowa U10 i U11 wzięły udział w turnieju Opalenica Cup, który w poprzedni weekend odbył się w wielkopolsce. Podopieczni trenera Patryka Kajderowicza wrócili do Częstochowy z brązowymi medalami. Trener Adam Studnicki i jego podopieczni zajęli jedenastce miejsce. 

RAKÓW CZĘSTOCHOWA U10

Trener Patryk Kajderowicz i jego podopieczni w fazie grupowej wygrali m.in. z Varsovią Warszawa i AP Reissa Kalisz. W fazie pucharowej tego turnieju pokonali m.in. Wisłę Kraków i Stilon Gorzów. W meczu o trzecie miejsce młodzi "Czerwono-Niebiescy" zwyciężyli 2:1 Arkonię Szczecin, plasując się ostatecznie na trzeciej lokacie. Cały turniej wygrała drużyna FASE Szczecin.

Wyniki:
Raków Częstochowa - AP Reissa Gostyń 2:0
Raków Częstochowa - FA Leszno 4:0
Raków Częstochowa - AP Reissa Kalisz 2:0
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 1:0
Raków Częstochowa - Varsovia 3:2
Raków Częstochowa - Sparta Złotów 2:0
Raków Częstochowa - Ślęza Wrocław 2:2
Raków Częstochowa - Stilon Gorzów 3:0
Raków Częstochowa - Wisła Kraków 0:0 (2:1 - rzuty karne)
Raków Częstochowa - FASE Szczecin 1:2
Raków Częstochowa - Arkonia Szczecin 2:1

Specyfika zmagań turniejowych znacznie odbiega od tego, jak wygląda to w grach kontrolnych, czy też spotkaniach mistrzowskich. Jestem zadowolony z tego, jak zaprezentowaliśmy się na tym turnieju, ponieważ jego obsada - zwłaszcza w fazie pucharowej - była bardzo wymagająca. Świadczy o tym choćby to, że w ćwierćfinale odpadały takie marki, jak Olympiacos Pireus, Śląsk Wrocław czy też Wisła Kraków. Mimo wszystko, czujemy spory niedosyt dotyczący półfinałowego starcia z FASE, które mogło zakończyć się inaczej. Zrobimy wszystko, aby następnym razem było jeszcze lepiej - powiedział po turnieju trener zespołu, Patryk Kajderowicz.

u10 opalenica

RAKÓW CZĘSTOCHOWA U11

Młodzi adepci naszego zespołu, prowadzeni przez trenera Adama Studnickiego, w grupowej fazie pokonali m.in. Ślęzę Wrocław i APN GKS Tychy. W 1/8 finału nasi młodzieżowcy musieli uznać wyższość FA Leszno, z którymi przegrali w rzutach karnych. W meczu o 11. miejsce adepci z Częstochowy okazali się lepsi jedną bramką od Polonii Środy Wielkopolskiej. Zmagania zakończył się zwycięstwem Śląska Wrocław.

Wyniki:

Raków Częstochowa 0-1 Rap Radomsko
Raków Częstochowa 2-0 Falubaz ZG
Raków Częstochowa 0-0 Canarinhos Skórzewo
Raków Częstochowa 1-1 Chemnitzer FC
Raków Częstochowa 1-1 Stomil Olsztyn
Raków Częstochowa 4-0 Ślęza Wrocław
Raków Częstochowa 5-0 GKS Tychy
Raków Częstochowa 0-3 AP Reissa
Raków Częstochowa 9-0 FC Academy Wrocław
Raków Częstochowa 0-0 (1-2 karne)  FA Leszno
Raków Częstochowa 1-0 Polonia Środa Wlkp.