Światowy Dzień Ziemi

W poniedziałek, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zawodnicy drużyny U-12 posprzątali Skwer im. Zbigniewa Dobosza.

Światowy Dzień Ziemi to coroczna inicjatywa, której celem jest promowanie proekologicznych zachowań w społeczeństwie. W ramach jego obchodów jedenastu podopiecznych trenera Pawła Nocunia uczestniczyło w akcji sprzątania Skweru im. Zbigniewa Dobosza.

 

Zbigniew Dobosz był związany z Rakowem przez całe życie. Zaczynał jako trampkarz. Przebił się do pierwszej drużyny, w której rozegrał 12 meczów i zdobył dwie bramki.

 

Największe sukcesy odnosił jako trener. W 1985 z juniorami Rakowa zdobył złoty medal na Spartakiadzie w Rzeszowie, a w 1993 awansował do pierwszej ligi z zespołem seniorów. Szkolił reprezentantów Polski i wielu piłkarzy, którzy trwale zapisali się w historii Rakowa Częstochowa: Jerzego Brzęczka, Jacka Magierę, Krzysztofa Kołaczyka, czy Mateusza Zacharę. Skwer jego imienia znajduje się tuż przy ulicy Limanowskiego. Kilka kroków od stadionu, przy którym spędził całe życie.