Świetny początek Rakowa II

Bardzo dobrze rundę wiosenną częstochowskiej ligi okręgowej otworzyli dziś gracze drugiej drużyny Rakowa. Nasi młodzi zawodnicy pod wodzą trenera Andrzeja Wróblewskiego pokonali w Olsztynie Polonię Poraj aż 4:0 (2:0).
Bardzo dobrze rundę wiosenną częstochowskiej ligi okręgowej otworzyli dziś gracze drugiej drużyny Rakowa. Nasi młodzi zawodnicy pod wodzą trenera Andrzeja Wróblewskiego pokonali w Olsztynie Polonię Poraj aż 4:0 (2:0). Przypomnijmy, że z uwagi na remont boiska w Poraju mecz został wyjątkowo rozegrany w podczęstochowskim Olsztynie. Na murawie tamtejszego Sokoła od pierwszych minut dużo lepiej odnajdywali się młodzi „czerwono-niebiescy”, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. W polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Dawid Nabiałek, a „jedenastkę” na gola pewnie zamienił Patryk Nogal. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze cofnęli się lekko do obrony, co zawodnicy Andrzeja Wróblewskiego wykorzystali już trzynaście minut później, kiedy ładnym strzałem lewą nogą z dość ostrego kąta prowadzenie podwyższył Mateusz Sobczyk. Druga bramka dla Rakowa mocno podrażniła graczy Polonii. – Rywale chcieli za wszelką cenę odrobić stratę i na ładnych parę minut zepchnęli nas do obrony – mówi trener Wróblewski. – Mieli swoje szanse, ale świetnie w bramce spisywał się Adrian Woszczyna. Grał bardzo pewnie, wygrywał powietrzne pojedynki. Przyznam, że był to w jego wykonaniu bardzo dobry mecz. Po godzinie gry szkoleniowiec częstochowian wprowadził na boisko Mateusza Góreckiego i Michała Ślęzaka, co wprowadziło w poczynania naszej drużyny sporo spokoju. – Obraz gry zmienił się dość diametralnie i zaczęliśmy w pełni kontrolować grę – przyznaje Wróblewski. Gdy w 67. minucie Damian Michalik strzałem z rzutu wolnego podwyższył na 3:0, było już w zasadzie po meczu. Osiem minut później wynik ustalił Górecki, który po podaniu Nabiałka wykorzystał sytuację sam na sam. Olsztyn – 3 kwietnia 2010, godz. 11:00 POLONIA PORAJ – RAKÓW II CZĘSTOCHOWA 0:4 (0:2) 0:1 Nogal (7, z karnego po faulu na Nabiałku) 0:2 Sobczyk (20, bez asysty) 0:3 Michalik (67, z rzutu wolnego) 0:4 Górecki (75, asysta Nabiałek) RAKÓW II: Woszczyna – Kisiel, Nogal, Sieradzki, Łysek – Tomalski (60 Śpiewak), Kulawiak, Ślęzak, Michalik – Nabiałek, Sobczyk (60 Górecki). Dzięki temu zwycięstwu Raków II ma już na swoim koncie 33 punkty. Straty do liderów nie udało się jednak odrobić, ponieważ zarówno LKS Kamienica Polska, jak i MLKS Woźniki, wygrały swoje dzisiejsze mecze. Liga okręgowa – wyniki 17. kolejki: sobota, 3.04 11:00 | Naprzód Ostrowy – Lot Konopiska 0:2 11:00 | Pogoń Blachownia – Unia Kalety 0:1 11:00 | Polonia Poraj – Raków II 0:4 11:00 | Pogoń Kamyk – Liswarta Popów 2:2 11:00 | MLKS Woźniki – Sparta Lubliniec 1:0 11:00 | Liswarta Lisów – LKS Kamienica Polska 0:2 11:00 | Lotnik Kościelec – Jura Niegowa 3:0 13:00 | Znicz Kłobuck – Pilica Koniecpol 0:1