Szczęśliwa trzynastka Giannisa Papanikolaou

Tym razem statuetka przyznawana przez Ekstraklasę SA i Totalizator Sportowy – Numer Miesiąca powędruje do Czerwono-Niebieskich. Nagrodę za luty otrzyma Giannis Papanikolaou, który w meczu przeciwko Radomiakowi zdobył bramkę w 13. sekundzie. To najszybszy gol w sezonie 2021/22.

Giannis Papanikolaou w meczu z Radomiakiem rozgrywał swoje 22. spotkanie w PKO BP Ekstraklasie. W tym starciu udało mu się zdobywać najszybszą bramkę w obecnym sezonie, która jednocześnie jest drugim ligowym trafieniem w tej kategorii w XXI wieku.

 

W 21. kolejce sezonu 2021/22 Raków udał się w delegację do Radomia. Wynik tej potyczki zadecydowałby o pozycji na najniższym stopniu podium po drugiej serii gier w 2022 roku. Już w 13. sekundzie Grek popisał się uderzeniem zza szesnastki, pokonując Filipa Majchrowicza. To trafienie przesądziło o wygranej podopiecznych Marka Papszuna nad beniaminkiem.

 

Wybór Numeru Miesiąca w PKO Bank Polski Ekstraklasie 2021/22 każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń meczowych, tradycyjnych statystyk oraz danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki, wydarzenia lub rekordy zostaną nagrodzone. 

 

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to kibice wybiorą zdobywcę nagrody na „Numer Sezonu”. Głosować będzie można na stronie Ekstraklasa.org oraz w oficjalnej aplikacji mobilnej. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

 

Inf. ekstraklasa.org