Szombierki Bytom - Raków II 1:1

W meczu 14. kolejki Zina IV ligi rezerwy Rakowa zremisowały na wyjeździe z Szombierkami Bytom 1:1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla częstochowian. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy objęli prowadzenie już w 6. minucie. Z około szesnastego metra uderzył Mateusz Skibiński, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. 

 

Niestety nasi zawodnicy z prowadzenia nie cieszyli się długo. W 16. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Po zamieszaniu w naszym polu karnym i główce jednego z gospodarzy futbolówka trafiła w poprzeczkę, a dobitka w wykonaniu Jakuba Wagnera była już skuteczna. 

 

Czerwono-niebiescy dążyli do ponownego wyjścia na prowadzenie, ale mimo wielu okazji ta sztuka piłkarzom spod Jasnej Góry nie udała się. Z Bytomia wróciliśmy z jednym oczkiem. 

 

Raków II po czternastu rozegranych spotkaniach zajmuje 3. miejsce w Zina IV lidze z dorobkiem 25 punktów. W następnej serii spotkań ekipa z Limanowskiego będzie pauzować, a do gry wróci w 16. kolejce, kiedy zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Kłobuck.

 

Szombierki Bytom - Raków II Częstochowa 1:1 (1:1)

 

Bramka dla Rakowa II: Skibiński (6.)

 

Skład Rakowa II: Mądrzyk - Budnicki, Oziębała, Krzyżak, Chiliński (84. Kanior), Lenartowski, Skibiński (78. Brzęczek), Danilczyk, Mizgała, Dzierbicki, Kaczmarek (84. Krysik).