Szymon Czyż nowym zawodnikiem Rakowa!

Młodzieżowy reprezentant Polski, Szymon Czyż na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa. Umowa 20-letniego pomocnika będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku. Z kolei Daniel Szelągowski na rundę wiosenną zostanie wypożyczony do Warty Poznań.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 8 lipca 2001 roku w Gdyni. W 2015 roku trafił do Akademii Lecha Poznań, w której spędził 3-lata. Następnym przystankiem w karierze młodego piłkarza było Lazio Rzym, gdzie występował głównie w drużynach młodzieżowych. Debiut w seniorskim zespole zanotował w Lidze Mistrzów w starciu z Club Brugge. Przed startem sezonu 2021/2022 Czyż związał się umową z Wartą Poznań, w której jesienią zanotował łącznie 16 występów. 20-latek dołączył już do drużyny, która od dzisiaj przebywa na zgrupowaniu w Turcji.

 

- Do przejścia do Rakowa skłoniło mnie to, że klub sezon w sezon walczy o najwyższe cele w Polsce. Myślę, że jest to naturalny krok w mojej karierze - powiedział po podpisaniu kontraktu Szymon Czyż.

 

W ramach transferu Szymona Czyża, na wypożyczenie do Warty Poznań, które potrwa do końca sezonu 2021/2022 uda się Daniel Szelągowski. "Szeli" w bieżącej kampanii wystąpił w 19 meczach. Łącznie w czerwono-niebieskich barwach zanotował dotychczas 44 występy.

 

- Szymon to kolejny młody zawodnik z dużym potencjałem w naszej kadrze. Cieszymy się, że będzie rozwijać swój talent w Rakowie i wierzymy, że wzmocni rywalizację w środku pola. Ponadto zdecydowaliśmy się na wypożyczenie Daniela Szelągowskiego, któremu potrzeba jak najwięcej gry, a w Warcie Poznań będzie mieć na to szansę - komentuje ruchy transferowe Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Szymon, witamy w Rakowie!

"Szeli", powodzenia!