Szymon Jarek w Akademii Raków

Juniorski reprezentant Polski, Szymon Jarek dołączył do Akademii Raków.

Szymon Jarek trafił do Akademii Raków z IV-ligowego Rozwoju Katowice. Ten urodzony 6 stycznia 2006 roku zawodnik najlepiej czuje się na prawej stronie pomocy. Skrzydłowy zadebiutował na czwartoligowym szczeblu jako 15-latek, w czerwcu 2021 roku. Jak dotąd w barwach Rozwoju Katowice rozegrał 40 meczów, w których zaliczył 10 asyst i dwa trafienia. Oprócz występów w klubie, Szymon ma na koncie także powołania do reprezentacji Polski w kategoriach U-15, U-16 oraz U-17. W kadrze Marcina Włodarskiego zanotował jeden występ, w wygranym 5:0 meczu towarzyskim z Belgią.

 

"Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać takiego zawodnika jak Szymon. Od dłuższego czasu monitorowaliśmy jego sportowy rozwój oraz postępy, jakie zrobił w krótkim okresie. Wierzę, że w Rakowie jeszcze bardziej się rozwinie i w niedługim czasie będziemy mogli cieszyć się z jego gry na poziomie centralnym" – komentuje dyrektor Akademii Raków, Dariusz Grzegrzółka.

 

Szymon Jarek dołączy do kadry drugiego zespołu Rakowa Częstochowa. Szymon, życzymy Ci samych świetnych występów w czerwono-niebieskich barwach!