[Tadex Cup:] Raków na 2. miejscu!

Za nami 3. edycja turnieju Tadex CUP, który jednocześnie był X memoriał Jana Basińskiego. Raków U-11 zajął 2. miejsce. Zwyciężył Lecha Poznań, który w finale pokonał Czerwono-Niebieskich 6:3.

Jak podkreślali obserwatorzy zawody stały na bardzo wysokim poziomie. W końcu do Częstochowy przyjechały najlepsze drużyny U-11 w naszym kraju, a także czeska ekipa Hradec Kralove. 

 

Podopieczni trenera Pawła Nocunia w fazie grupowej wygrała 3 mecze. Najpierw częstochowianie pokonali 25:1 Hradec. Następnie po bardzo dobrym meczu okazaliśmy się lepsi od Pogoni Szczecin 5:3. Na koniec zmagań grupowych Raków 9:2 wygrał z Wisłą Kraków. 

 

Dzięki zajęciu 1. miejsca w grupie nasz zespół awansował do finału. Tam spotkał się z Lechem Poznań, który w swojej grupie także wygrał wszystkie pojedynki. W pokonanym polu pokazali Barca Academy, Jagiellonię i Śląsk Wrocław. 

 

W wielkim finale lepsza okazała się ekipa z Wielkopolski, która pokonała Raków 6:3. Trzecie miejsce zajęła Pogoń ogrywając w spotkaniu o brąz Barca Academy. 

 

Komplet wyników i końcowa klasyfikacja na oficjalnej stronie turnieju http://tadex-cup.pl