TAURON na dłużej z Rakowem!

Grupa TAURON pozostaje na kolejny sezon sponsorem strategicznym Rakowa Częstochowa!

Przedłużenie współpracy ogłoszono na specjalnie zwołanej konferencji prasowej na stadionie przy ul. Limanowskiego 83. W ramach umowy logotyp TAURON nadal będzie widoczny na strojach drużyny, na materiałach promocyjnych oraz w mediach społecznościowych.

 

- Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy brali udział w procesie rozmów i negocjacji, zarówno ze strony Rakowa, jak i Grupy TAURON. Szczególnie cieszę się z tego, że po pierwszym sezonie, w którym ta współpraca była ogłosza i kiedy podpisywaliśmy umowę, po tym, co się wydarzyło, czyli mistrzostwie Polski, wszyscy z uśmiechem na ustach przystąpili do negocjacji kolejnej umowy. To tylko pokazuje, że tamta decyzja biznesowa była decyzją dobrą, a dla nas była tak naprawdę decyzją, która wydatnie wsparła nas w realizacji naszych celów z zeszłego sezonu, czyli walce o mistrzostwo Polski, które zostało osiągnięte również dzięki wsparciu Grupy TAURON. Szczególne podziękowania należą się dla pani poseł Jadwigi Wiśniewskiej, dobrego ducha dla Rakowa w tych ostatnich sezonach, w których Raków osiągał sukcesy. Bez tego wsparcia byłoby dużo trudniej. Staramy się to zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni ze strony Grupy TAURON i pani poseł, pokazywać, że jesteśmy tego warci - skomentował podpisanie umowy Przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa, Wojciech Cygan.

 

- Bardzo się cieszę, że dzisiaj dochodzi do tak ważnej kwestii jak przedłużenie kooperacji Rakowa z TAURONEM, przynoszące dobre owoce. To decyzja oczekiwana. Cieszę się, że spółki Skarbu Państwa wspierają kluby, szczególnie bliski mojemu sercu Raków. Te działania pokazują jak poważnie TAURON traktuje społeczną odpowiedzialność biznesu. Myślę, że są to najlepiej zainwestowane pieniądze w reklamę, dobrą promocję i jak widać Raków rozwija się, osiąga kolejne sukcesy, bo TAURON dał i daje dobrą energię. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie równie dobry, jak nie lepszy, za co trzymam kciuki - mówiła na konferencji prasowej Jadwiga Wiśniewska, europoseł.

 

TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dostarczający energię elektryczną do prawie sześciu milionów klientów. Nowa strategia Grupy TAURON do 2030 roku przewiduje znaczne przyspieszenie zielonej transformacji i wyznacza ścieżkę do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Planowany jest m.in. kilkukrotny wzrost mocy zainstalowanych w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc. TAURON od wielu lat aktywnie angażuje się w działalność społeczną. Wśród wielu projektów, jednymi z najważniejszych są te mające na celu wsparcie szeroko pojętego sportu. Koncern wspiera żużel, hokej, piłkę nożną, a także organizuje piłkarski TAURON Junior Cup.

 

- Sukces rodzi się z ciężkiej pracy, solidności i dbałości o detale, tak działa Raków Częstochowa i jak widać przynosi to wielkie sukcesy, czyli Mistrzostwo Polski. Cieszę się, że jako firma jesteśmy częścią tej wielkiej drużyny, że mieliśmy w tym sukcesie swój udział. Jestem przekonany, że nowa umowa nadal będzie wspierać realizację naszych celów biznesowych – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

 

- Cieszymy się, że Grupa TAURON w kolejnym sezonie kontynuuje współpracę z naszym klubem. Wsparcie TAURONA zapewnia nam stabilizację w rozwoju organizacyjnym i sportowym. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tę współpracę, w szczególności prezesowi Pawłowi Szczeszkowi i europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za wsparcie i wiarę w nasz projekt. Wierzę, że wspólnie będziemy świętować kolejne sukcesy - komentował przedłużenie współpracy Piotr Obidziński, Prezes Zarządu. 

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji umowy, którą podpisaliśmy w zeszłym roku, dlatego nie mogło być inaczej i przedłużyliśmy umowę na kolejny sezon. Tym bardziej, że cele sportowe po stronie Rakowa, jak i cele biznesowe Grupy TAURON zostały osiągnięte. Teraz Raków wraz z TAURONEM zaczyna walkę na boiskach europejskich w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Życzymy drużynie sukcesów zarówno na boiskach europejskich, jak i przynajmniej powtórzenia tego sukcesu, z którego się wszyscy tak bardzo cieszyliśmy - mówił na piątkowej konferencji prasowej Artur Warzocha, Wiceprezes ds. Korporacyjnych. 

 

- Rok 2023 to szczególny rok dla TAURONA i Rakowa Częstochowa. Jesteśmy dumni, że klub, który sponsorujemy zdobył mistrzostwo Polski. Myślę, że niewiele jest spółek Skarbu Państwa, które mogą się poszczycić, że sponsorują taki klub, jak Raków, którego historia to wręcz historia filmowa - skomentował Tomasz Szczegielniak, Wiceprezes ds. Handlu. 

 

Cieszymy się, że tak udana współpraca będzie trwała dłużej! Poniżej prezentujemy zapis transmisji poświęconej ogłoszeniu przedłużenia umowy sponsorskiej z Grupą TAURON.