Terminarz 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA ogłosił szczegółowy terminarz premierowej kolejki sezonu 2024/2025. W jej ramach zmierzymy się na wyjeździe z Motorem Lublin.

Mecz pomiędzy Motorem, a Rakowem zaplanowano na niedzielę, 21 lipca na godzinę 20:15. Mecz będzie można zobaczyć na antenach Canal+ Sport 3, Canal+ 4K i w usłudze Canal+ Online.

 

Na podstawie obserwacji z poprzedniego sezonu i na prośbę partnera mediowego - CANAL+, została podjęta decyzja o zmianie godzin meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2024/25. 

 

- Zmiany są kosmetyczne, ale pomogą w optymalnym wykorzystaniu czasu antenowego. Mecze w poprzednich rozgrywkach wielokrotnie trwały powyżej 100 minut. Najczęściej było to spowodowane analizami VAR kontrowersyjnych sytuacji, których musieli dokonywać sędziowie. Skutkowało to przedłużaniem meczów i koniecznością wprowadzania modyfikacji w naszej ramówce. Chcemy unikać takich sytuacji. Godziny spotkań piątkowych i poniedziałkowych pozostają bez zmian, ale zmienią się terminy weekendowe. Latem w sobotę i niedzielę będziemy grać o godz. 14:45, 17:30 i 20:15. O godzinach meczów jesiennych będziemy informować w późniejszym terminie wspólnie z Ekstraklasą SA - mówi Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej CANAL+.

 

- Zmiany wprowadzamy po dokładnej analizie poprzedniego sezonu i wysłuchaniu wielu opinii. Chcemy, aby oprawa każdego spotkania była dopasowana do oczekiwań widzów, a także wszystkich kibiców każdego z 18 klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Do każdego spotkania przygotowujemy się szczegółowo. Robimy studia przed i po każdym meczu, przeprowadzamy wywiady z piłkarzami i trenerami. Krótkie odstępy pomiędzy spotkaniami powodowały, że czasami musieliśmy rezygnować z takich aktywności - dodał dyrektor Kołodziejczyk.

 

1. kolejka - Niedziela, 21 lipca

Motor Lublin - Raków Częstochowa, godz. 20:15 (Canal+ Sport 3, Canal +4K, Canal+ Online)

 

źródło: Ekstraklasa.org