Tomas Petrasek: Jestem wzruszony

- Bardzo się cieszymy z tego awansu. Środa to czas na świętowanie, a później będziemy chceli utrzymać pierwsze miejsce w tabeli. Przed nami cztery kolejki do końca sezonu. Dziś jeszcze koncentrujemy się na świętowaniu, bo zasłużyliśmy na to - powiedział po zakończeniu meczu Raków - Podbeskidzie (2:0) obrońca „Czerwono-Niebieskich” Tomas Petrasek. 

Piłkarze Rakowa awans do LOTTO Ekstraklasy zapewnili sobie na 4. kolejki przed zakończeniem sezonu. 

- Od kilku tygodni podkreślałem, że chciałbym, abyśmy jak najszybciej awansowali. Przeżyliśmy dzisiaj coś wyjątkowego. W tym momencie nie do końca to jeszcze do nas dociera i pewnie dopiero za kilka dni zrozumiemy, co tak naprawdę się wydarzyło. Jestem wzruszony. To wielki moment w mojej przygodzie z piłką. Brakuje mi słów żeby opisać, co czuję - powiedział „Peti”. 

Środowy wieczór był przeznaczony na świętowanie, ale już od czwartku podopieczni trenera Marka Papszuna będą się przygotowywać do sobotniego meczu z ŁKS-em Łódź. 

- Będziemy intensywnie świętować bo tak właśnie należy robić po awansie. Myślę, że Kibice wybaczą nam, że na chwilę sobie odpuścimy. W czwartek po południu rozpoczynamy przygotowania do meczu z ŁKS-em i zrobimy wszystko, aby trzy punkty zabrać ze sobą do Częstochowy. Jak na Liderów przystało - zakończył Petrasek.