Tomasz Kuźma: "Z dużym optymizmem patrzymy na zbliżającą się rundę wiosenną."

Przed niedzielnym startem rundy wiosennej w Zina IV Lidze porozmawialiśmy z trenerem Rakowa II, który opowiedział o przygotowaniach do drugiej części sezonu oraz ocenił transfery, jakie dokonano w przerwie między rundami.

Za drużyną przygotowania do rundy wiosennej. Jak możemy podsumować przygotowania do drugiej części sezonu?

Tomasz Kuźma (trener, Raków II): Na pewno pozytywnie. Świadczą o tym choćby wyniki sparingów, ale też styl jaki prezentowaliśmy na boisku. Staraliśmy się dominować w każdym spotkaniu i to nam przez długie fragmenty gry wychodziło. Dlatego też z dużym optymizmem patrzymy na zbliżającą się rundę wiosenną.

 

Do zespołu dołączyło trzech nowych zawodników. Jesteście zadowoleni z tych transferów?

Tak, zdecydowanie. Szukaliśmy piłkarzy na konkretne pozycje, którzy powinni być wzmocnieniem, a nie uzupełnieniem. Jeżeli chodzi o Adriana Balboę i Huberta Tylca, to są to piłkarze występujący na pozycji numer 10. Widać po nich bardzo dużo jakości. Szczególnie jeżeli chodzi o ofensywne aspekty gry. Z kolei Oskar Kubik ma doświadczenie  z występów w wyższej lidze. Gra bardzo dobrze na linii, popisał się skutecznymi interwencjami w meczach sparingowych. Dlatego też traktujemy jego transfer jako wzmocnienie. Dodatkowo do naszego składu zostali włączeni młodzi zawodnicy z Akademii: Tobiasz Kubik, Oliwier Kucharczyk i Krystian Szymocha. 

 

Z kolei drużynę opuścili między innymi Oskar Krzyżak, Kacper Trelowski i Mateusz Kaczmarek.

Taka też jest rola naszej drużyny i Akademii, żeby utalentowani zawodnicy mogli występować w wyższej lidze. Dlatego życzymy im powodzenia i mamy nadzieję, że kolejni młodzi piłkarze będą się rozwijać pod szyldem Akademii. 

 

Przed rundą wiosenną zajmujecie 4. miejsce w tabeli, ale strata do lidera nie jest duża. 

Zgadza się. Filozofia Akademii i naszej drużyny jest taka, żeby atakować na boisku i grać ofensywnie w każdym meczu. To ma nam przynieść sukces. Dlatego też chcemy jak najszybciej zacząć zdobywać punkty i zmniejszyć straty do czołówki, tak aby na koniec sezonu zająć miejsce, w które celujemy, czyli pierwsze. 

 

Na koniec pytanie o naszego najbliższego przeciwnika. Zespół RKS-u Grodziec zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. To dobry rywal na początek?

To się dopiero okaże po meczu. Oczywiście do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem i respektem, ale jak wspomniałem wcześniej chcemy jak najszybciej zacząć punktować i zamierzamy to uczynić już od pierwszego wiosennego meczu. Mamy swoje założenia i cele na spotkanie, dlatego jestem przekonany, że w niedzielę rozpoczniemy marsz w górę tabeli. 

 

Dziękuję za rozmowę.


Również dziękuję.