Tomasz Walczak nowym zawodnikiem Rakowa!

Młodzieżowy reprezentant Polski, Tomasz Walczak 1 lipca zostanie zawodnikiem Rakowa Częstochowa! 17-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku.

Nasz nowy piłkarz urodził się 17 sierpnia 2005 roku w Płocku. Mierzy 192 centymetry wzrostu. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w młodzieżowym zespole Delty Słupno. Jego następnym piłkarskim krokiem była Akademia Legii, skąd w 2018 roku trafił do Escoli Varsovia. W lipcu 2021 roku w wieku 15 lat podpisał kontrakt z Wisłą Płock. Debiut w zespole Nafciarzy zanotował 22 września w meczu I rundy Pucharu Polski, zdobywając swoją pierwszą bramkę. Debiut w Ekstraklasie zaliczył kilka dni później w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Łącznie w drużynie z Płocka wystąpił w 11 meczach. W swoim CV ma również liczne powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. 

 

 

- To wielka duma móc dołączyć do takiego klubu, jakim jest Raków. Chciałbym od samego początku pokazać swoje umiejętności oraz jakość. Chcę dobrze pokazać się na treningach, meczach sparingowych czy spotkaniach o stawkę, kiedy trener da mi szansę - mówił po podpisaniu umowy Tomasz Walczak. 

 

- Cieszymy się, że Tomek podpisał z nami kontrakt i kolejne kroki w swojej karierze będzie stawiać w Rakowie. Zależy nam, by w drużynie pojawiało się coraz więcej młodych i perspektywicznych zawodników, którzy mogą się tutaj rozwinąć, ale już teraz wzmocnić rywalizację w składzie - powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

 

Tomek, witamy w Rakowie!

 

#WALCZAK2026