Trener Maciej Sikorski z licencją UEFA Goalkeeper A

Od listopada Maciej Sikorski jest jednym z najlepiej wyszkolonych trenerów bramkarzy w Polsce. Do zdobytej w 2018 roku licencji UEFA Goalkeeper B dołożył najwyższe uprawnienie w profesjonalnej pracy z bramkarzami - UEFA Goalkeeper A. Trener Sikorski jest tym samym jedynym w naszym kraju trenerem bramkarzy, który posiada oba te uprawnienia.

- Kurs miał wzbogacić umiejętności i wiedzę trenerów w zakresie ogólnych umiejętności, które pozwolą im kompleksowo oddziaływać na przygotowanie bramkarza do współczesnego futbolu. Mam tu na myśli aspekty działań zespołowych. Całość składała się z pięciu sesji stacjonarnych, które odbywały się w szkole trenerów w Białej Podlaskiej. Dodatkowo kursanci zostali podzieleni na cztery mikrogrupy i każdy z nich w obrębie własnej grupy miał za zadanie zorganizować jeden dzień w swoim klubie w warunkach rzeczywistych – powiedział dla strony laczynaspilka.pl Andrzej Dawidziuk, koordynator Szkolenia Bramkarzy i Trenerów Bramkarzy PZPN.

 

Na przebieg kursu wpłynęła pandemia, przez którą część zajęć musiało odbyć się w formie online. 

 

- Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej i odbył się 12 listopada na obiektach Rakowa. Jak mi poszło? Zaliczyłem na mocne ‚cztery’ - podsumował z uśmiechem na twarzy trener Sikorski.

 

Trenerze, gratulujemy zdanego egzaminu i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!