Trener Października 2020: Marek Papszun

Źródło: ekstraklasa.org
Dublet nagród za październik dla przedstawicieli naszej drużyny. Po wygranej Ivana Lopeza w głosowaniu na Piłkarza Miesiąca, wśród trenerów triumfował trener Marek Papszun.

Raków Częstochowa to jedyny zespół z kompletem punktów w październikowych starciach. Zespół pod wodzą Marka Papszuna pokonał w tym czasie Stal Mielec (2:1), Górnika Zabrze (3:1) i Wisłę Płock (3:1), przedłużając swoje serie ze strzelonym golem (do 19 meczów) i z minimum dwoma strzelonymi golami (do 7 meczów). Udało się też objąć mu pozycję lidera PKO Bank Polski Ekstraklasy. Na koniec października jego łączny dorobek wynosił 19 punktów, co stanowiło pierwszy tak okazały rezultat wśród wszystkich ekip po ośmiu kolejkach od edycji 2010/2011.

 

Marek Papszun ma najdłuższy staż w swym klubie z obecnych szkoleniowców zespołów najwyższej polskiej ligi. Pracę w częstochowskiej drużynie rozpoczął w kwietniu 2016 roku. Teraz po raz pierwszy zdobył nagrodę dla Trenera Miesiąca. Stał się on szesnastym szkoleniowcem w historii uhonorowanym takim tytułem. Raków to również jednocześnie szesnasta ekipa z wyróżnionym trenerem.

 

To już szósta z rzędu odsłona tego plebiscytu, w której triumfował Polak. W 2020 roku ten laur przypadał w udziale jedynie rodzimym przedstawicielom tego fachu. Od lutego począwszy wygrywali bowiem: Artur Skowronek, Dariusz Żuraw (dwukrotnie), Marcin Brosz (dwukrotnie) aż teraz sukces zanotował Marek Papszun.

 

Wyborów Trenera Miesiąca dokonują szkoleniowcy wszystkich szesnastu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Marek Papszun w tej odsłonie zdominował konkurencję. Jego koledzy wskazali go bowiem aż dwanaście razy, co oznacza 75% możliwych głosów. To jeden z najlepszych wyników w historii plebiscytu. Ponadto trzy razy szkoleniowcy wybrali Kostę Runjaica, a raz Artura Skowronka.

 

TRENER MIESIĄCA 2020/2021

Październik 2020 - Marek Papszun (Raków Częstochowa)

Wrzesień 2020 - Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

Sierpień 2020 - Marcin Brosz (Górnik Zabrze)