Trener Tomasz Kuźma o meczu z Unią Kosztowy

W niedzielę Raków II odniósł zwycięstwo w 6. kolejce Haiz IV ligi. Częstochowianie pokonali na własnym boisku Unię Kosztowy. O podsumowanie tego spotkania poprosiliśmy trenera rezerw - Tomasza Kuźmę.

Panie trenerze na początek prosimy o ocenę wygranego spotkania z Unią.
Tomasz Kuźma: Oczywiście zwycięstwo cieszy. Jednak jeszcze bardziej jestem zadowolony z podejścia zawodników do tego pojedynku. W ofensywie praktycznie zdominowaliśmy przeciwnika od początku meczu, a efektem tego były dwa gole. Ale w defensywie też zagraliśmy znowu na "zero z tyłu", a przecież rywale mieli kilka groźnych sytuacji i przede wszystkim rzut karny. Uważam, że musimy dalej pracować na skuteczną obroną, bo później ona nam otwiera nowe możliwości w fazie atakowania. Szukając mankamentów na pewno muszę wspomnieć, że pojawiła się w naszych szeregach dekoncentracja, ale miało to miejsce we fragmentach, kiedy wynik już był pod kontrolą. 

 

Wspomniał trener o dobrej grze obronnej. Ona cieszy przede wszystkim dlatego, że nie straciliśmy bramki z zespołem, który w naszej grupie jest jednym z najskuteczniejszych jeżeli chodzi o skuteczność pod bramką rywala. 
Doskonale wiedzieliśmy ile Unia zdobyła do tej pory goli. Jednak jesteśmy świadomi naszych atutów i dzisiaj udowodniliśmy, że nasza defensywa skutecznie zatrzymała zapędy ofensywne przeciwnika. My bronimy całą drużyną od napastnika po bramkarza. Dlatego warto zwrócić uwagę na cały kolektyw, na bardzo dużo działań zespołowych. Mieliśmy wiele momentów, kiedy skutecznie broniliśmy "wysoko". W naszym modelu gry chcemy odbierać piłkę jak najwyżej. I to pokazaliśmy w pierwszej połowie, kiedy przeciwnik nie mógł transportować piłki na naszą połowę. 

 

Za nami sześć kolejek w Haiz IV lidze. Jak na razie na swoim koncie mamy 5 zwycięstw i remis. Jak pan trener ocenia start rozgrywek?
Powoli - krok po kroku - rozkręcamy się. Cierpliwie i spokojnie rozpoczęliśmy podróż do celu, jaki mamy wyznaczony. Zespół wie, że ma w sobie bardzo duże rezerwy. Z kolejki na kolejkę prezentujemy się co raz lepiej. Uważam, że z czasem będziemy pokazywać ten potencjał, który w nas drzemie. Mamy bardzo szeroką kadrę. Dzisiaj wielu zawodników znalazło się poza kadrą meczową, gdzie ich jakość w treningu pozwala nam na ciągły rozwój.