Trening z "Bogdim" i Medalikiem | Czerwono-Niebieska u Jurajskich Dzieci

Bogdan Racovițan oraz rycerz Medalik odwiedzili Terapeutyczną Szkołę Podstawową i Przedszkole "Jurajskie Dzieci" w Częstochowie.

To była historyczna, Czerwono-Niebieska Lekcja, bowiem pierwsza z udziałem klubowej maskotki, którą od kilku dni jest rycerz Medalik. Dzielnemu bohaterowi w pluszowej zbroi towarzyszył obrońca Bogdan Racovițan. 

 

Zajęcia rozpoczęły się od głośnego przywitania bohaterów, a to nastąpiło w języku... rumuńskim. Zamiast klasycznego "Dzień dobry" rozbrzmiało głośne "Buna dimineata". Podczas Czerwono-Niebieskiej Lekcji uczniowie Terapeutycznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Jurajskie Dzieci" poznawali podstawowe słowa w języku Racovițana. W zamian defensor Medalików uczył się polskiego. Jakie były ulubione zwroty uczniów? "Rzeżucha", "pająk" i "środkowy obrońca".

 

Po krótkiej, wzajemnej nauce polskiego i rumuńskiego dzieci, Bogdan i Medalik udali się na pobliskie boisko. W rolę trenera wcielił się Racovițan a dostępu do bramki strzegł dzielny rycerz. Uczniowie Terapeutycznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Jurajskie Dzieci" okazały się sprytniejsze i każdy strzał lądował w bramce. Nawet pomimo tego, że Medalik miał tarczę.

 

FOTORELACJA Z CZERWONO-NIEBIESKIEJ LEKCJI

 

Przed nami kolejne Czerwono-Niebieskie Lekcje! Do zobaczenia w Twojej szkole.

---

Chcesz, żeby piłkarze Rakowa odwiedzili Twoją szkołę? Napisz do nas na [email protected]