Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna

Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna, podczas której szansę gry dla swojego kraju będzie miało dziewięciu zawodników Rakowa, w tym trzech wypożyczonych do innych klubów.

Premierowe powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski otrzymał Ben Lederman. Biało-Czerwonych podczas marcowej przerwy czekają dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy - wyjazdowy z Czechami oraz domowy z Albanią. 

 

⦁ Czechy - Polska (24 marca, 20:45)

⦁ Polska - Albania (27 marca, 20:45)

 

Po raz kolejny w kadrze Łotwy znalazł się Vladislavs Gutkovskis. Napastnik Medalików wraz ze swoją drużyną rozegra mecz towarzyski z Irlandią oraz spotkanie eliminacji mistrzostw Europy z Walią.

 

⦁ Irlandia - Łotwa (22 marca, 20:45)

⦁ Walia - Łotwa (28 marca, 20:45)

 

Przerwę reprezentacyjną aktywnie spędzi także Giannis Papanikolaou. Grecy w tym czasie powalczą o pierwsze punkty eliminacji mistrzostw Europy z Gibraltarem oraz rozegrają mecz towarzyski z Litwą.

 

⦁ Gibraltar - Grecja (24 marca, 20:45)

⦁ Grecja - Litwa  (27 marca, 18:00)

 

Powołanie do narodowej kadry otrzymał również Bogdan Racovițan, który wraz z reprezentacją Rumunii do lat 21 przygotowuje się do młodzieżowych mistrzostw Europy. Kadra Rumunii U-21 rozegra mecze towarzyskie z rówieśnikami z Portugalii oraz Niemiec. 

 

⦁ Rumunia U-21 - Portugalia U-21 (24 marca, 18:00)

⦁ Rumunia U-21 - Niemcy U-21 (28 marca, 18:00)

 

Na zgrupowanie reprezentacji Polski U-20 udali się natomiast Kacper Trelowski. Biało-Czerwoni rozegrają kontrolny mecz z rówieśnikami z Czech. 

 

⦁ Polska - Czechy (24 marca, 16:00)

 

Na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 18 powołany został Jakub Rajczykowski. Młodzieżowa kadra Polski rozegra dwa mecze towarzyskie z Bułgarią. 

 

Powołania do swoich drużyn narodowych otrzymali również zawodnicy wypożyczeni z Rakowa. W kadrze reprezentacji Rumunii znalazł się Deian Sorescu, do kadry Australii do lat 23 powołany został Jordan Courtney-Perkins oraz Jakub Mądrzyk do reprezentacji Polski U-20.