Trzecie miejsce SP 7 w Finale Ogólnopolskim XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"!

Szkoła Podstawowa nr 7 w Częstochowie, której reprezentację stanowili podopieczni Akademii Raków z rocznika 2009, zajęła trzecie miejsce w Finale Ogólnopolskim XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Nasi młodzieżowcy w meczu o trzecią lokatę pokonali MKS Tarnovię Tarnów.

W pierwszym dniu Finału Ogólnopolskiego podopieczni trenera Patryka Kajderowicza i trenera Karola Idźkowskiego rywalizowali w fazie grupowej z SP 11 w Suwałkach, UKS Spiders Krapkowice oraz RKS Lechią Tomaszów Mazowiecki. "Czerwono-Niebiescy" odnieśli w niej dwa zwycięstwa oraz remis, który premiował ich do gry w ćwierćfinale.

Wyniki fazy grupowej:

SP 11 Suwałki - SP 7 Częstochowa 0:1

SP 7 Częstochowa - UKS Spiders Krapkowice 2:1

SP 7 Częstochowa - RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1

Drugiego dnia rozgrywana była dalsza część ogólnopolskiej imprezy. SP 7 w Częstochowie pokonała w ćwierćfinale SP 44 w Bydgoszczy i awansowała do półfinału. Nasi podopieczni ulegli w nim późniejszemu triumfatorowi całej imprezy, SP 78 w Poznaniu. Młodzi częstochowianie zmierzyli się w meczu o trzecie miejsce z MKS Tarnovią Tarnów i po pewnym zwycięstwie zdobyli brązowe medale.

Wyniki fazy pucharowej:

SP 7 Częstochowa - SP 44 Bydgoszcz 2:0 (ćwierćfinał)

SP 78 Poznań - SP 7 Częstochowa 3:2 (półfinał)

SP 7 Częstochowa - MKS Tarnovia Tarnów 3:0 (mecz o 3. miejsce)

-  Po zwycięstwie w finale powiatowym, a także wojewódzkim tego prestiżowego turnieju, przyszedł czas na finał ogólnopolski, który odbył się Warszawie. Poziom organizacyjny całej imprezy, a także szkoleniowy innych drużyn był bardzo wysoki. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca, w ćwierćfinale pokonaliśmy SP Bydgoszcz. W półfinale zmierzyliśmy się z SP Poznań, którą reprezentowali zawodnicy Lecha Poznań. Niestety, po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrywamy 2:3, pomimo prowadzenia w tym meczu. W spotkaniu o 3. miejsce pokonujemy zespół Tarnovii 3:0. Uważam, że wynik, który odnotowaliśmy na tym turnieju jest dużym sukcesem naszej Szkoły oraz Akademii. Chłopcy zostali nagrodzeni za ciężką pracę, którą wykonują każdego dnia. Jestem z nich bardzo dumny - powiedział po turnieju trener Patryk Kajderowicz.

Tymbark 1 600x400

Reprezentację Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie stanowili: Czeremski, Rosiak, Liberda, Przepiórkowski, Majba, Kulasiewicz, Pluta, Pytel. Kasperczyk, Kołbasiuk.