Trzy punkty zostają prz #L83! | Raków - ŁKS 1:0

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z ŁKS-em Łódź w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla Medalików na wagę trzech punktów zdobył Giannis Papanikolaou.

Raków objął prowadzenie już w 8. minucie. Marcin Cebula dośrodkował w pole karne, a całą akcję wykończył Giannis Papanikolaou. Goście próbowali odpowiedzieć, ale strzał Kaya Tejana został zablokowany, a z mocnym uderzeniem Piotra Głowackiego poradził sobie Vladan Kovačević. W 30. minucie Tejan spróbował zaskoczyć bramkarza Medalików, ale Holender nie zdołał umieścić piłki w bramce. Do przerwy zespół Medalików prowadził po golu "Papy".

Druga połowa to ataki ŁKS-u, który próbował doprowadzić do wyrównania, ale Kovačević zatrzymywał ataki gości z Łodzi. Groźną sytuację miał także Marcin Cebula, ale po jego strzale piłka minęła o centymetry  słupek brami strzeżonej przez Aleksandra Bobka. W zespole Medalików aktywny był wprowadzony po przerwie John Yeboah, która szukał swojej szansy do strzelenia gola. Groźny był także ŁKS. Kolejne próby podejmowali Piotr Głowacki i Kay Tejan. W 71. minucie dośrodkowanie Kamila Dankowskiego mogło zakończyć się bramką, ale wynik nie uległ zmianie. W 88. minucie Bogdan Racovițan uratował częstochowian, wybijając piłkę z linii bramkowej. W doliczonym czasie gry Stipe Jurić obejrzał czerwony kartonik za atak na Adnana Kovačevicia. Goście walczyli do końca o odrobiebie strat, ale komplet punktów został w Częstochowie.

Kolejne ligowe spotkanie zespół Medalików rozegra w niedzielę, 24 września. Będzie to wyjazdowy mecz z Ruchem Chorzów. Wcześniej, bo już w najbliższy czwartek zagramy pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Europy, a naszym rywalem będzie Atalanta BC.

Raków Częstochowa - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

Gol: Papanikolaou 8'

Raków: 1. Vladan Kovačević - 7. Fran Tudor, 15. Adnan Kovačević, 3. Milan Rundić - 21. Dawid Drachal (59, 25. Bogdan Racovițan), 66. Giannis Papanikolaou (59, 5. Gustav Berggren), 30. Władysław Koczergin (75, 8. Ben Lederman), 77. Marcin Cebula (59, 11. John Yeboah), 27. Bartosz Nowak, 14. Srđan Plavšić - 99. Fabian Piasecki (78, 9. Łukasz Zwoliński).

ŁKS: 1. Aleksander Bobek - 8. Kamil Dankowski, 4. Nacho Monsalve, 5. Marcin Flis, 37. Piotr Głowacki (90, 3. Artemijus Tutyškinas) - 20. Piotr Janczukowicz (79, 21. Stipe Jurić), 14. Michał Mokrzycki, 27. Jakub Letniowski (62, 16. Dani Ramírez), 11. Engjëll Hoti, 26. Bartosz Szeliga (62, 10. Pirulo) - 9. Kay Tejan (79, 23. Maciej Śliwa).