Turniej Ekstra Talent w Częstochowie

W dniu 11 września, o godzinie 10:00 na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 rozpocznie się organizowany przez Ekstraklasę turniej Ekstra Talent. W zmaganiach wezmą drużyny złożone z zawodników urodzonych w roku 2008 i młodsi.

Ekstra Talent to połączenie współzawodnictwa w formie turnieju z udziałem 12 drużyn z testami, sprawdzianami i innymi atrakcjami szkoleniowymi. Gwarantuje to zarówno dobry poziom rywalizacji, jak i swoisty sprawdzian umiejętności sportowych. Celem turnieju jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju swoich piłkarskich umiejętności w ramach akademii piłkarskich tworzonych przez kluby Ekstraklasy. 

 

W turnieju Ekstra Talent weźmie udział 12 drużyn, które zostaną podzielone na 4 grupy. W nich zespoły zmierzą się w systemie "każdy z każdum". Z każdej grupy eliminacyjnej pierwsze dwa zespoły awansują do półfinałów, zwycięzcy półfinałów grają w finale o I miejsce, zespoły które przegrały grają o III miejsce w turnieju. W zmaganiach mogą brać udział wyłącznie zespoły składające się z zawodników urodzonych po 1 stycznia 2008 roku.

 

W trakcie zawodów odbędą się także testy sprawnościowe, obejmujące zwis na ugiętych ramionach, bieg wahadłowy 10x5m oraz bieg 20m wytrzymałościowy - wahadłowy.

 

Lista drużyn Ekstra Talent:

1. Raków Częstochowa I

2. Raków Częstochowa II

3. Zieloni Żarki

4. Gmina Kłomnice

5. Polonia – Unia Widzów

6. Stradom Częstochowa

7. Rozbark Bytom

8. Orzeł Pawonków

9. SP7 Częstochowa

10. SP8 Częstochowa

11. Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa nr 1

12. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borownie

 

Regulamin turnieju znajduje się TUTAJ.