Tydzień do startu nowego sezonu

Za siedem dni czerwono-niebiescy rozpoczną zmagania w nowym sezonie Nice 1 Ligi. 21 lipca Raków zmierzy się na własnym boisku z Puszczą Niepołomice. 

Podopieczni trenera Marka Papszuna po piątkowych meczach kontrolnych dostali dwa dni wolnego. Na kolejny taki weekend nasi zawodnicy będą mogli liczyć w grudniu, kiedy zakończy się pierwsza część sezonu. 

Ostatnie dwa mecze kontrolne były udane dla częstochowian. W pierwszym spotkaniu nasz zespół zremisował z Miedzią Legnica 1:1, a bramkę dla RKS-u zdobył Dariusz Formella. Z kolei w drugim pojedynku na Limanowskiego w derbach miasta górą byli gospodarze, a o zwycięstwie 1:0 zdecydował gol z rzutu karnego - obchodzącego 13 lipca 34. urodziny - Adama Czerkasa. Wynik mógłby być wyższy, jednak nasi zawodnicy nie wykorzystali kilku bardzo dobry okazji do zdobycia kolejnych bramek.

Do zajęć czerwono-niebiescy powrócą w poniedziałek. Przez cały tydzień będą trenować na własnych obiektach. Wszystko po to, aby 21 lipca udanie rozpocząć zmagania ligowe. Puszcza Niepołomice to rywal, który w ostatnich czterech pojedynkach z Rakowem nie zdołał wywalczyć nawet punktu. Sobotni mecz będzie szczególny dla Macieja Domańskiego, który w ubiegłym sezonie bronił barw Puszczy. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi punktualnie o godzinie 20.