Tydzień pracy w Belek za nami

Czerwono-Niebiescy od tygodnia szlifują formę w tureckim Belek. Drużyna trenera Marka Papszuna ma za sobą kilkanaście jednostek treningowych oraz pierwszy mecz kontrolny.

Zgrupowanie w Belek jest kluczowym etapem przygotowań do nadchodzącej rundy wiosennej. Czerwono-Niebiescy są skupieni na ciężkiej pracy, by od początku drugiej części sezonu być w wysokiej formie. - Najważniejsze jest nastawienie zawodników. Warunki do pracy mamy bardzo dobre, więc jeżeli zespół będzie utrzymywać ten poziom nastawienia, chęci i zaangażowania, to na pewno będzie dobry obóz - ocenia dotychczasową pracę drugi trener Rakowa, Gonçalo Feio.

 

Nasza drużyna ma za sobą także pierwszy mecz sparingowy, w którym zmierzyła się z 3-krotnym mistrzem Rumunii - Rapidem Bukareszt. Rywale wygrali 2:1, a jedyną bramkę dla Rakowa z rzutu karnego zdobył Jakub Arak. - Bardzo dobre warunki, niezły przeciwnik, ogólnie dobry mecz, ale rozczarowujący wynik, bo mając dużo sytuacji przegrywamy 1:2 - mówił po piątkowym spotkaniu trener Marek Papszun. 

 

Od początku obozu z drużyną przebywa nasz nowy zawodnik Szymon Czyż. Już w trakcie zgrupowania do zespołu dołączyli Sebastian Musiolik oraz Marko Poletanović, którzy zmagali się z problemami zdrowotnymi. W Turcji do drużyny dołączył także Mariusz Kondak, który wzmocnił sztab szkoleniowy Czerwono-Niebieskich. 

 

W Belek rozegramy jeszcze 3 mecze kontrolne. Najbliższy już w środę, 19 stycznia z FC Navbahor Namangan. Obóz w Turcji potrwa do 28 stycznia. 

 

#DzieńDoBelek