Tydzień pracy w Sochocinie za nami

Drużyna Rakowa od tygodnia szlifuje formę na zgrupowaniu w Sochocinie. Zespół trenera Marka Papszuna ma za sobą kilkanaście jednostek treningowych oraz dwa mecze kontrolne.

Zgrupowanie w Sochocinie jest kluczowym etapem przygotowań do sezonu 2022/2023, który rozpoczniemy już 9 lipca meczem o Superpuchar Polski z Lechem Poznań. Nasza drużyna od początku obozu jest skupiona na ciężkiej pracy, by na starcie nowej kampanii być w wysokiej formie. - Jest ciężko. Jesteśmy zmęczeni, ale to jest praca. Tak to wygląda w okresie przygotowawczym - mówił po pierwszym tygodniu zgrupowania Fran Tudor. - Jest bardzo intensywnie, ale to normalne w tym okresie. Istotne jest, aby wszyscy dobrze przygotowali się do sezonu - komentował z kolei Bogdan Racovițan. 

 

Nasza drużyna ma za sobą już dwa mecze kontrolne, oba zakończone zwycięstwem. W minioną środę w Ostródzie wicemistrzowie Polski pokonali 2:1 Lechię Gdańsk po trafieniach Waleriana Gwilii oraz Iviego Lopeza. W niedzielę natomiast wygrali 5:1 z beniaminkiem I ligi - Chojniczanką Chojnice. W spotkaniu rozgrywanym w Sochocinie na listę strzelców w naszym zespole wpisali się Vladyslav Kochergin, Wiktor Długosz, Mateusz Wdowiak oraz dwukrotnie Vladislavs Gutkovskis.

 

Od początku obozu z drużyną przebywają nowi zawodnicy - Stratos Svarnas oraz Fabian Piasecki. Od czwartku z zespołem trenuje także Pedro Vieira, który w ostatnich miesiącach trenował i rozgrywał mecze w zespole rezerw, z którym wywalczył awans do III ligi. W dotychczasowych spotkaniach kontrolnych trener Marek Papszun skorzystał łącznie z 24 graczy. - Wielu zawodników było na zgrupowaniach reprezentacji i nie odpoczęło. Ponadto zanotowali zróżnicowaną liczbę minut i meczów, dlatego w spotkaniu z Lechią nie zagrał między innymi Vladislavs Gutkovskis. Dodatkowo mamy trochę zaszłościowych problemów zdrowotnych, bo jeszcze do pełni zdrowia nie doszedł Andrzej Niewulis oraz Marcin Cebula. Kontuzji na zgrupowaniu reprezentacji Czech doznał Tomáš Petrášek, którego również nie było na boisku - mówił po pierwszym sparingu szkoleniowiec Rakowa. 

 

W Sochocinie rozegramy jeszcze podwójny sparing z Wisłą Płock, który jest zaplanowany na piątek, 1 lipca. Starcia z Nafciarzami będą podsumowaniem obozowej pracy i zakończą blisko dwutygodniowe zgrupowanie w Sochocinie. 

 

#SOCHO22