[U-15] Zwycięstwo na koniec. Raków - Miedź 5:1

Pewnym zwycięstwem nad Miedzią Legnica zespół U-15 zakończył tegoroczne zmagania w Centralnej Lidze Juniorów. Czerwono-niebiescy ostatecznie w rundzie jesiennej uplasowali się na bardzo dobrym drugim miejscu.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od niespodziewanej dominacji gości, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Jednak na szczęście obyło się bez większych konsekwencji dla częstochowian. 

 

Po chwilowej przewadze Miedzi do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego, a w 29. minucie Raków trafił poraz pierwszy. Po zamieszaniu w polu karnym Miedzi do piłki dopadł Emanuel Gibała i z kilku metrów trafił do bramki rywali. 

 

Niespełna pięć minut później było 2:0. Tym razem po zespołowej akcji Dominik Cieślak zagrał do wychodzącego na dogodną pozycję Bartłomieja Odrzywolskiego, a ten mocnym strzałem podwyższył prowadzenie. 

 

Przed przerwą czerwono-niebiescy zdobyli jeszcze jednego gola. Tym razem to Odrzywolski dośrodkował z lewej strony w pole karne, a tam był już Mateusz Głowiński, który ubiegł golkipera Miedzi i wpisał się na listę strzelców. 

 

Po zmianie stron byliśmy jeszcze świadkami dwóch goli w wykonaniu naszych zawodników. Najpierw w 48. minucie dwójkowa akcja Cieślak - Głowiński zakończyła się skutecznym trafieniem tego pierwszego. Natomiast w 53. minucie Dominik Cieślak po pięknym uderzeniu w samo okienko bramki Miedzi mógł znowu celebrować zdobycie gola. Między bramkami numer 4 i 5 dla Rakowa goście zdołali pokonać naszego golkipera. Uczynili to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową jednego z piłkarzy Miedzi. 

 

Raków U-15 jesienną kampanię w Centralnej Lidze Juniorów zakończyli pewnym triumfem 5:1. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce w tabeli ustępując jedynie Zagłębiu Lubin. 

 

Bartosz Odrzywolski: Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli. Rywale na początku przeważali. Niczym nas nie zaskoczyli, ale chyba trochę ich zlekceważyliśmy. Jednak z czasem udało nam się przejąć inicjatywę. Po pierwszym golu dla nas padły następne bramki i zaczęło to dobrze wyglądać. Wymienialiśmy wiele podań, zmienialiśmy centrum gry. Ogólnie odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Uważam, że w przekroju całego sezonu zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, natomiast będziemy cały czas pracować, aby grać jeszcze lepiej i zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu w tabeli. 

 

Raków - Miedź Legnica 5:1 (3:0)

 

bramki dla Rakowa: Gibała (29.), Odrzywolski (33.), Głowiński, Cieślak (48, 53.)

 

Raków: Jaskuła (41. Bednarek) - Marszalik (55. Zieliński), Despet (50. Golański), Kabaj, Cieślak, Głowiński, Kotala (50. Nowakowski), Odrzywolski (60. Krawczyk), Maćkowiak, Mikołajczyk (60. Ociepa), Gibała (50. Olczyk).