(U-17) Akademia Raków - LKS Kamienica Polska 4:0

Drużyna Akademii Raków (U-17) pokonała w meczu sparingowym LKS Kamienicę Polską 4:0.

Artura Minkina (trener, U-17): W ostatni weekend udało się zakontraktować tylko jednego sparingpartnera dlatego część drużyny odbyła w sobotę o godzinie 8.30 trening. Pozostali zawodnicy o godz. 10.00 zagrali z zespołem LKS Kamienica Polska, który reaktywował się po wycofaniu z IV ligi i będzie występował w klasie A. Piłkarze Rakowa zagrali bardzo ofensywnie i stwarzali od pierwszych minut meczu mnóstwo sytuacji strzeleckich. Bardzo aktywny Morawiak nie wykorzystał kilku okazji z gatunku "sam na sam". Swoje 100% sytuacje zaprzepaścili również Rabiniak, Kurek i Sikora. Jedyną bramkę do przerwy zdobył Morawiak ładnym strzałem głową po rzucie rożnym Sośniaka. W drugiej połowie nadal stroną dominującą byli juniorzy Rakowa zdobywając jeszcze trzy bramki. W rolę asystenta wcielił się dobrze grający Chęciński, który po indywidualnych akcjach dokładnie dograł do Morawiaka i sprowokował strzał samobójczy jednego z obrońców rywala. Goście nie mogli sobie poradzić z wysokim pressingiem naszej drużyny i mieli problem z budowaniem akcji ofensywnych. W drużynie Rakowa wystąpił po raz pierwszy wychowanek Polonii Poraj Dominik Nietresta.

Akademia Raków (U-17) - LKS Kamienica Polska 4-0 (1-0)

Bramki: Morawiak x2, Kurek, samobójcza

Skład Rakowa: Stępień - Zębik, Troczka, Węgrzyński ,Ocimek, Nietresta, Sośniak, Sikora, Rabiniak, Morawiak, Kurek oraz Gajewski, Chęciński, Gawron, zawodnik testowany