(U-17) Akademia Raków pokonuje Małąpanew Ozimek

Drużyna U-17, prowadzona przez trenera Artura Minkinę, pokonała juniorów starszych drużyny Małapanew Ozimek 3:0.

Spotkanie odbyło się w sobote na boisku ze sztuczną nawierzchnia na Miejskiem Stadionie Piłkarskim "Raków". Bramki dla Akademii zdobywali: Morawiak i Chęciński x2.

Artur Minkina (trener U-17): "Drużyna naszych rywali występuje w Makroregionie opolskim w roczniku starszych juniorów, dlatego spodziewaliśmy się trudnego meczu. Jednak od pierwszego gwizdka dominowaliśmy na boisku i przeprowadzaliśmy groźne akcje. Zawodnicy naszego przeciwnika skupili się na obronie. Wiele naszych sytuacji kończyło się rzutami rożnymi dla Rakowa, które dobrze wykonywał Ocime. Zdominowaliśmy również środek pola i muszę pochwalić za to naszych pomocników. W 30 minucie Ocimek wrzucił piłkę w pole karne, a pierwszego gola zdobył Morawiak. W drugiej połowie dokonałem kilku zmian. Drugi gol był autorstwa Chęcińskiego, który po akcji zespołowej wyszedł sam na sam i pokonał bramkarza Małejpanwi. Ostatni gol padł z rzutu karnego i zdobył go ponownie Chęciński."

Akademia Raków - Małapanew Ozimek 3:0 (1:0)

Częstochowianie wystąpili w składzie: Jastrzębski - Zębik,Węgrzyński,Miara,Boral,Stelmach,Sośniak,Rabiniak,Ocimek,Sikora,Morawiak . Grali również:Chęciński,Szczepański,Gawroński,Juchnik,Turek,Klimek,Gawron.