(U-17) Akademia Raków przegrywa w Katowicach

Podopieczni trenera Krzysztofa Lazika przegrali wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice 3:1.

GKS Katowice - RKS Raków Częstochowa 3:1

Skład: Stępień, Zębik, Leszczyński, Włochowicz, Bogus, Malinowski, Jaworski, Danilczyk, Pawlik - Krupa, Hacaś - Klimek, Czerwiński - Matyja.

Krzysztof Lazik (trener, U-17): W ostatniej kolejce przegraliśmy w Katowicach 3:1. Tak jak w poprzednich kolejkach, daliśmy szansę gry zawodnikom, którzy byli raczej zmiennikami do tej pory, to chłopcy rocznikowo najmłodsi w drużynie. Myślimy już o ułożeniu drużyny do gry w przyszłej rundzie, kilku zawodników zapracowało sobie na przejście do starszej grupy, wiec musimy uzupełnić skład. Sam mecz zagraliśmy dobrze, popełnialiśmy indywidualne błędy, które kosztowały nas stratę bramek. Od pierwszej minuty mocno i zdecydowanie ruszyliśmy na rywala zapominając o obronie i nadzialiśmy się na kontry gospodarzy. Pod względem piłkarskim prezentowaliśmy się lepiej, graliśmy mądrzej piłką, wymieniając dużo podań i zmieniając strony ataku, gospodarze ograniczali się do dalekich wybić piłki i złapali nas z kontry, nie pokryliśmy szybkiego napastnika i straciliśmy tak bramki. Pierwszą połowę przegraliśmy 2:0. Na własne życzenie czerwoną kartkę zobaczył Malinowski i od 45 minuty graliśmy w dziesiątkę, a w 48 minucie zdobyliśmy bramkę na 2:1. Od tej chwili walczyliśmy o wyrównanie, atakowaliśmy gospodarzy i jak to czasami bywa w 88-minucie straciliśmy bramkę na 3:1. Na wyróżnienie zasłużyli Zębik i Leszczyński.