[U-19] Mamy awans do Ligi Makroregionalnej!

Niedzielnym zwycięstwem 2:0 nad ROW-em Rybnik zespół U-19 zagwarantował sobie awans do Ligi Makroregionalnej.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego potrzebowali jednego zwycięstwa, aby nie oglądać się na wyniki innych drużyn i przypieczętować awans. Plan wypełnili już przy pierwszym podejściu, kiedy na własnym boisku okazali się lepsi od ROW-u Rybnik.

Raków objął prowadzenie już w 8. minucie, kiedy to Oliwer Kucharczyk podał podał do wybiegającego zza obrońców Tobiasza Kubika, a ten pokonał bramkarza gości.

Druga bramka padła na 10. minut przed końcem regulaminowego. Tym razem to Kubik podawał, a skutecznym strzałem popisał się Mateusz Nowak.

Ostatecznie częstochowianie wygrali 2:0, ale wynik mógł być znacznie wyższy, bowiem nasz zespół miał jeszcze wiele okazji do zdobycia kolejnych bramek.

Spotkanie z wysokości trybun obserwował dyrektor Akademii Marek Śledź, który tuż po zakończeniu meczu osobiście pogratulował drużynie awansu. - Gratuluję wam awansu. Pamiętajcie, że zrobiliście pierwszy krok, do Centralnej Ligi Juniorów. Liga Makroregionalna nie będzie specjalnie trudniejsza od tej. Dzięki waszym występom oraz postawie naszych drużyn w Centralnej Lidze Juniorów widać, że Raków Częstochowa rządzi na Śląsku - powiedział sternik Akademii Raków.

W Lidze Makroregionalnej występują drużyny z województw: śląskiego, opolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Najlepsza drużyna z Ligi Makroregionalnej wywalczy awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Raków U-19 - ROW Rybnik 2:0 (1:0)

bramki: Kubik (8.), Nowak (80.)

Raków: Muszyński - Kuszaj, Rygiel, Szymocha, Waszkiewicz (81. Krawczyk), Kucharczyk, Kubik (84. Butucel), Nowak, Białas, Cierpiał (41. Cuber), Jezierski (67. Przybylski) .