[U-19] Raków na czele stawki w lidze makroregionalnej

Za naszą drużyną U-19 sześć kolejek w rozgrywkach ligi makroregionalnej. Czerwono-Niebiescy do tej pory wygrali wszystkie swoje spotkania i wraz z Ruchem Chorzów przewodzą stawce.

W ostatniej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Salamona wygrali na własnym boisku ze Stilonem Gorzów 2:0. Oba gole padły w pierwszej części gry. Już w 2. minucie na listę strzelców wpisał się Tobiasz Kubik. Natomiast tuż przed przerwą bramkę strzelił Mateusz Jezierski.

Raków i Ruch mają po 18 punktów, ale to nasz zespół legitymuje się lepszym bilansem goli. Trzecia drużyna w tabeli - Karkonosze Jelenia Góra - traci do liderów 6 oczek, ale ma jeden mecz rozegrany więcej. Dlatego już teraz wydaje się, że właśnie częstochowianie i "Niebiescy" powalczą o pierwsze miejsce, które premiuje awansem do Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Co ciekawe pojedynki Rakowa i Ruchu odbędą się w bardzo krótkim odstępie czasowym. Najpierw 23 maja obie ekipy spotkają się na Limanowskiego. Natomiast tydzień później dojdzie do konfrontacji w Chorzowie.

Raków - Stilon Gorzów 2:0

1:0 - Kubik 2'

2:0 - Jezierski 45'

Raków: Mądrzyk (55. Rajczykowski) - Szymocha, Błasik, Jezierski, Bęben (46. Cuber), Kuszaj, Cierpiał (90. Waszkiewicz), Kanior (46. Butucel), Zubrzycki (81. Białas), Kubik, Nowak (90. Jargosz).