Uczestnicy kursu Dyrektora Sportowego gościli przy L83

Przy L83 odbyła się dwudniowa sesja kursu Dyrektora Sportowego organizowanego przez Szkołę Trenerów PZPN.

W zajęciach uczestniczyło 23 kursantów, którzy wysłuchali wykładów Przewodniczącego Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa, Wojciecha Cygana, trenera pierwszego zespołu, Dawida Szwargi, szefa działu skautingu, Bartosza Barnasia, dyrektora organizacji, Marcina Rzeszowskiego oraz dyrektora sportowego Sevilla FC, Viktora Orty.

 

 

- To już druga edycja kursu Dyrektora Sportowego, który cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku wystartowały też kursy PZPN na Trenera Przygotowania Motorycznego, Dyrektora Akademii, Analityka i Skauta. Chcemy ułatwić zdobywanie wiedzy pracownikom klubów poprzez organizowanie takich szkoleń. Dzięki temu cała polska piłka wzniesie się na większy poziom – mówi Wojciech Cygan, wiceprezes PZPN i przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa.

 

 

- Takie kursy na pewno są wartościowe i potrzebne. Jest wiele ambitnych osób w środowisku sportowym, które poszukują wiedzy – podkreśla Bartosz Barnaś, szef działu skautingu Rakowa i jeden z prelegentów kursu. - Dodatkowym atutem wykładów jest możliwość dyskusji i zadawania pytań po każdym panelu. Dzięki temu wartość merytoryczna jest jeszcze większa. Myślę, że kursanci spędzili u nas w Częstochowie wartościowy czas i wyniosą sporo ciekawych informacji, które pomogą im rozwinąć wachlarz umiejętności.

 

 

Poszczególne sesje kursu będą odbywać się w całej Polsce, a jedna z nich będzie zagraniczna. W gronie uczestników znaleźli się byli reprezentanci Polski, jak choćby Sebastian Mila, Łukasz Trałka, czy Rafał Kosznik oraz wielu zawodników i trenerów związanych z ekstraklasą i 1. ligą.