Uczniowie SMS-u odebrali certyfikaty

Piętnastu uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego RKS Raków ukończyło dedykowany kurs dietetyki. We wtorek 10 stycznia chłopcy odebrali stosowne dokumenty poświadczające nabyte umiejętności.

W upływającym semestrze zajęcia te przeznaczone były dla zawodników z rocznika 2007. Na półroczne szkolenie z dietetyki składało się 10 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin praktyki. Prowadzony przez panią mgr Małgorzatę Stanior kurs ma na celu edukację i zwiększenie świadomości dotyczącej roli żywienia w sporcie. Praktyczne zajęcia polegały na codziennym przygotowywaniu posiłków przeznaczonych do spożycia przed, a także po treningu.  

 

Cieszymy się, że kolejna klasa, która funkcjonuje w systemie Szkoły Mistrzostwa Sportowego odbyła zajęcia z dietetyki prowadzone przez panią Stanior. Są to dla nas zajęcia bardzo ważne, uświadamiające zawodników na temat żywienia, odnowy biologicznej oraz tego, jak dbać o swój organizm. Chcemy by świadomość zawodników co do funkcjonowania była co raz wyższa. Zajęcia dodatkowe z dietetyki to pierwszy element. W kolejnym roku zawodnicy mają zajęcia z fizjologii wysiłku fizycznego, a program kończą zajęcia z bankowości i finansów. W drugim semestrze kurs rozpocznie klasa I, czyli rocznik 2008. Jesteśmy przekonani, że te zajęcia będą prowadzone – podobnie jak dotychczas – na wysokim poziomie, więc te umiejętności na pewno się naszym uczniom przydadzą – podsumowuje Maciej Strożek, dyrektor SMS-u.