Udane występy dwunastolatków w kadrze Śląska

Reprezentacja U-12 Śląskiego Związku Piłki Nożnej zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju “Młode Talenty” rozgrywanego 23-24 października w Lublińcu. W jej składzie znajdowało się czworo Czerwono-Niebieskich.

Gracze Akademii Rakowa, którzy zostali powołani na pucharowe zgrupowanie, to: Olaf Chobot, Jakub Pierzak, Łukasz Gorczyca i Emil Świerkot. Chłopcy na co dzień są podopiecznymi trenera Kamińskiego i rywalizują w grupie północnej Śląskiej II ligi D1. 

 

Zawodnicy z rocznika 2011 rozegrali w trakcie dwudniowego turnieju po trzy mecze. Rywalami młodych reprezentantów Śląska były: Małopolski ZPN, Moravskoslezsky Krajski Fotbalovy Svaz (Czechy) i Stredoslovensky Futbalovy Zvaz (Słowacja).  

 

Kadra Śląskiego ZPN przegrała wprawdzie z Małopolskim ZPN 2:5, aczkolwiek wysokie wygrane z gośćmi z Moraw i Środkowej Słowacji poskutkowały zwycięstwem w klasyfikacji. 

 

Kapitanem i bramkarzem kadry Śląska był Łukasz Gorczyca. Trójka pozostałych Czerwono-Niebieskich wystąpiła we wszystkich spotkaniach i każdy z nich ma na swoim koncie bramki. 

 

Gratulujemy! 

 

Wyniki reprezentacji Śląska:

 

Śląski Związek Piłki Nożnej U-12 – Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz 8:1

 

Śląski Związek Piłki Nożnej U-12 – Małopolski Związek Piłki Nożnej 2:5

 

Śląski Związek Piłki Nożnej U-12 – Stredoslovensky Futbalovy Zvaz 7:0